Selena Gomez, Rema – Calm Down

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Seleny Gomez oraz nigeryjskiego piosenkarza i rapera Remy zatytułowana “Calm Down”. Singiel jest nową wersją przeboju Nigeryjczyka o tym samym tytule. Pierwotny kawałek “Calm Down” znalazł się na debiutanckim krążku studyjnym Remy zatytułowanym ‘Rave & Roses’, który ukazał się 25 marca 2022 nakładem wytwórń płytowych Jonzing World i Mavin. Płyta jest utrzymana w gatunkach Afro-fusion oraz Afrorave i zawiera 16 numerów. Album zawiera gościnne występy 6lack, Chrisa Browna, AJ Tracey i Yseult. Jessica Kariisa z Pitchfork stwierdziła, że Rema sounds just as confident and irrepressibly youthful as ever. Płyta osiągneła 1. miejsce w ponad szesnastu krajach, znalazła się w pierwszej dziesiątce listy Billboardu World Music, w pierwszej dziesiątce list Apple Music i Shazam w tygodniu od premiery. Materiał na liście Belgian Albums (Ultratop Wallonia) zajął pozycję numer 189, na liście Dutch Albums (Album Top 100) numer 13, a na liście French Albums (SNEP) numer 31. Magazyn Clash dał wydawnictwu ocenę 8/10, a Pitchfork 7.2/10.

Gatunek nowej piosenki to Pop. Materiał napisali: Andrevibez, Rema, Michael Hunter oraz Selena Gomez. Kompozycja została wyprodukowana przez Andrevibez.

Pierwotna nutka “Calm Down” została wydana 11 lutego 2022 roku jako drugi singiel z albumu. Kawałek trafił na listy przebojów w całej Europie, osiągając pierwsze miejsce na belgijskich Ultratop 50, Dutch Top 40 i Dutch Single Top 100.

Singiel “Calm Down” (remix) to następca singla “Let Somebody Go” (nagranego wraz z Coldplay).

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 26 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 8 179 068 wyświetleń na YT.

Selena Gomez to jedna z najpopularniejszych aktorek i piosenkarek na świecie[źródło]kobieta.interia.pl 17 października 2021. Zyskała popularność już jako nastolatka, dzięki roli Alex Russo w serialu „Czarodzieje z Waverly Place”. Artystka jest jedną z największych gwiazd Disney Channel[źródło]styl.fm 3 czerwca 2021. Dużą popularnością na YouTube z produkcji 30-letniej Amerykanki cieszy się numer “”The Heart Wants What It Wants””, który ma już 788 mln wyświetleń. Dodajmy, że na anglojęzycznej Wikipedii widzimy, że singiel “The Heart Wants What It Wants” znalazł się w TOP20 na 16 listach przebojów, w tym na liście w Grecji na pierwszym miejscu. Kawałek na liście US Adult Contemporary (Billboard) zajął pozycję numer 18, na liście Billboard Hot 100 numer 6, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 18, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 35, na liście US Latin Pop Airplay (Billboard) numer 32, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 7, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 30. Singiel pokrył się czterokrotnie platyną[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 10 stycznia 2020 roku krążek ‘Rare’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Interscope. Album jest utrzymany w gatunkach Pop i dance. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej trzeci album studyjny. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Materiał zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200, stając się trzecim z kolei albumem numer jeden Seleny w Stanach Zjednoczonych. Zadebiutował także na pierwszym miejscu w wielu krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Norwegii, Meksyku, Belgii, Portugalii i Szkocji; jednocześnie osiągając szczyt w TOP3 w wielu innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Polsce. Wydawnictwo otrzymywało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, z których wielu nazwało je najlepszym albumem Seleny do tej pory. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 76/100, na podstawie 12 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Rare to bardzo dobra momentami mniej a momentami bardziej popowa mieszanka szczerych i dobrze przemyślanych kompozycji” – napisał Dariusz Kozera w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl i dał ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Krążek ‘Rare’ to następca krążka studyjnego ‘Revival’ (2015).

Divine Ikubor (ur. 1 maja 2000) znany pod pseudonimem Rema to nigeryjski muzyk, piosenkarz i raper. Stał się gwiazdą wraz z wydaniem nutki „Iron Man” (9,9 mln wyświetleń na YouTube). W 2019 roku podpisał kontrakt płytowy z Jonzing World, spółką zależną Mavin Records. Artysta jest pionierem Afrorave’u. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 4 wrz 2022 w Minneapolis, MN, US, Varsity Theater, a kolejny 8 wrz 2022 w New York (NYC), NY, US, Irving Plaza.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.
źródło: muzyka.dziennik.pl, | kobieta.interia.pl, styl.fm, allaboutmusic.pl, muzyka.dziennik.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl