The Kolors – Italodisco

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiej grupy The Kolors zatytułowana “Italodisco”.

“ITALODISCO” wyszło w ciągu kilku godzin, kiedy szukaliśmy nowego brzmienia, które byłoby ulepszeniem naszej popowej ścieżki. Innowacje w muzyce pop to zawsze duże wyzwanie – powiedział Fiordispino.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP10 na 6 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na dwóch listach. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 1, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 4, a na włoskiej liście przebojów (FIMI) numer 1. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (dostęp 09.2023).

Gatunki nowej piosenki to Disco i Europop[źródło]https://www.discogs.com/release/27312342-The-Kolors-Italodisco. Materiał napisali: Stash oraz Davide Petrella. Kompozycja została wyprodukowana przez Bryndona Cooka, Stasha i Zefa.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 5 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 11 948 957 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Pensare male” (oraz Elodie), który na YouTube ma już 51 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Pensare male” na playliście Hit Italiane kanału Spotify zajął pozycję numer 73.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/TheKolorsITALODISCO

Tekst nagrania “Italodisco”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

The Kolors to jedna z najpopularniejszych włoskich grup[źródło]rozrywka.radiozet.pl 5.07.2023. Zespół zdobył ogólnokrajową popularność w 2015 roku, kiedy wygrał program “Amici di Maria De Filippi”, najpopularniejszy talent show we Włoszech[źródło]eska.pl.

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych formacji zamyka wydany 19 maja 2017 roku krążek ‘You’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Baraonda Edizioni Musicali. Album jest utrzymany w gatunku Pop. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich trzeci album studyjny.
[źródło]Wikipedia, discogs.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

źródło: discogs.com, genius.com, olis.pl, chartex.com, open.fm, | rozrywka.radiozet.pl, eska.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl