Tom Grennan – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Toma Grennana to: “You Are Not Alone”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Audio dostępne jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Toma Grennana “You Are Not Alone”. Kawałek ma się znaleźć na nadchodzącym krążku studyjnym zatytułowanym ‘What Ifs & Maybes’, który ma się ukazać w 2023 roku.

Będzie to zupełnie inny kierunek, zupełnie nowy rozdział. Jedne drzwi się zamykają, inne się otwierają. Będzie to bardzo barwny I ekscytujący album – mówi Brytyjczyk o nowym albumie.

‘What Ifs & Maybes’ będzie trzecią studyjną płytą, którą wyda muzyk.

Gatunek nowej piosenki to Alternative. Materiał napisali: Jamie Scott, Mike Needle oraz Tom Grennan. Kompozycja została wyprodukowana przez brytyjskiego producenta Jamiego Scotta.

To nie jest dla mnie kolejny singiel, to znacznie więcej. To najbardziej osobista piosenka, jaką napisałam – przyznał Tom Grennan.

Singiel “You Are Not Alone” to następca singla “Driving Home for Christmas”.

Audio do nowego utworu na YouTube ukazało się 16 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 51 813 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego Brytyjczyka pt. “Little Bit of Love”, który na Youtube ma już 43 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Little Bit of Love” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Za granicą na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 7, a na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 27. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty..

Tom Grennan jest jednym z najzdolniejszych i najbardziej lubianych wokalistów młodego pokolenia[źródło]dziendobry.tvn.pl 21 grudnia 2021. Jego kariera nabrała rozpędu dzięki kolaboracji z duetem Chase And Status[źródło]allaboutmusic.pl. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Lionheart (Fearless)” (nagrana wraz Joelem Corry), której możecie posłuchać na tej stronie.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 12 marca 2021 roku krążek ‘Evering Road’. Płyta ukazała się nakładem wytwórni płytowej Insanity i jest utrzymana w gatunku Indie pop. Album zawiera 14 numerów. Krążek zadebiutował pod numerem jeden na brytyjskiej liście albumów. Serwis NME przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast magazyn Clash przyznał wydawnictwu ocenę 8/10. Materiał w pierwszym tygodniu zajął 7 pozycję najczęściej odtwarzanych krążków w serwisach streamingowych na świecie.

“Jak zapowiada The Guardian, “Evering Road” “powinien dać pierwsze wejście na szczyty notowań” w karierze 26-letniego artysty i nie ma w tym stwierdzeniu nic zaskakującego. Kompozycje Grennana są przepełnione emocjami, szczerością i zupełnie niepodrabialną zdolnością do tworzenia chwytliwych, popowych melodii” – napisano w serwisie aktivist.pl.

To ja biorący odpowiedzialność za swoje czyny i próba poprawy samego siebie. To także podróż, którą przebyłem podczas tych prób. To moje najbardziej szczere teksty i najlepsza praca jaką wykonałem do tej pory. Nie mogę się doczekać, aż to wszystko będzie w Waszych dłoniach.” – Tom Grennan o płycie.

“Z pewnością warto dać krążkowi szansę. Choć niektóre z kompozycji wyraźnie dominują nad innymi, cała płyta pozostaje przyjemna w odbiorze, a historia Toma wciąga i porusza” – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 10 marca 2023 w Birmingham, UK, Utilita Arena Birmingham, a kolejny 11 marca 2023 w Cardiff, UK, Cardiff International Arena.

źródło: music.apple.com, bestsellery.zpav.pl, allaboutmusic.pl, meloradio.pl, | bestsellery.zpav.pl, rytmy.pl, aktivist.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “You Are Not Alone”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

TytułRokPozycje na listach
UK
[1]
AUS
[14]
AUT
[15]
“Something in the Water”[11]2016
“Praying”[17]2017
“Found What I’ve Been Looking For”[13]82
“Royal Highness”[18]
“I Might”[19]
“Wishing on a Star”[20]2018
“Sober”[21]
“Barbed Wire”[22]
“Run in the Rain”[23]
“This Is the Place”[24]202073
“Oh Please”[25]
“Amen”[26]
“Little Bit of Love”202171621
“Let’s Go Home Together”[B]
(with Ella Henderson)
10
“Don’t Break the Heart”49
“Remind Me”[32]202227
“All These Nights”[34]37
“Lionheart (Fearless)”
(with Joel Corry)[36]
22
“Driving Home for Christmas”[38]
“You Are Not Alone”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Not Over Yet” u boku KSI.

Biogram

Thomas Matip Grennan (ur. 8 czerwca 1995 r.) to brytyjski muzyk, który urodził się w Bedford, obecnie ma siedzibę w Londynie. Thomas zdobył sławę jako gościnny wokalista na kawałku “All Goes Wrong” duetu Chase & Status. Gatunki jego muzyki to Indie pop, alternative rock i electronic rock.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Lighting Matches” ukazała się 6 lipca 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Insanity i jest utrzymana w gatunkach Indie rock oraz pop rock. Album zawiera 12 piosenek. Krążek został ogólnie dobrze przyjęty przez krytyków. Krytyk Clash, Nick Roseblade, powiedział, że materiał „nie jest złym albumem, ale niestety też nie wyróżnia się”. Wydawnictwo pokryło się złotem. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 5. Wydawnictwo było w 2018 roku jednym z 10 najlepiej sprzedających się debiutów w całym UK. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 79/100, na podstawie 4 recenzji. Serwis NME przyznał wydawnictwu 4 z 5 mozliwych gwiazdek.

“[…] Nie dość, że wydał płytę z samymi przebojami, okazał się utalentowanym muzykiem to jeszcze powtórzył sukces swojego rodaka Sama Smitha. Lighting Matches to debiut, który właśnie otwiera Grennanowi drzwi do światowej kariery” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej (en)
źródło: en.wikipedia.org, aktivist.pl oraz allaboutmusic.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl