Weekend – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Weekendu to: “Muzykę w duszy mamy”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://id.ffm.to/muzykewduszymamy

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskich zespołów Weekend oraz Boys zatytułowana “Muzykę w duszy mamy”. Do momentu premiery nutki wiele szczegółów było bardzo tajemniczych. Kawałek brzmi jak z dawnych lat, kiedy muzyka disco polo w latach 90 była najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w Polsce.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Boys oraz Weekend.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 23 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 258 626 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Weekendu pt. “Ona Tańczy Dla Mnie”, który na Youtube ma już 137 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ona Tańczy Dla Mnie” grany był przez największe rozgłośnie radiowe w Polsce i dotarł na wysokie miejsca list przebojów – np. Gorąca 20 Radia ESKA. W 2013 roku zajął 17. miejsce na światowej liście przebojów portalu YouTube. Nutka na playliście Spotify “Disco Polo hit” zajęła pozycję numer 23. Podczas plebiscytu “Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego przez telewizję Polo TV grupa Weekend z nutką “Ona tańczy dla mnie” zajęła 2. miejsce. Hit Weekendu jako pierwszy polski klip przekroczył 100 milionów wyświetleń na YouTube. Przebój pojawił się w amerykańskim serialu Netflixa zatytułowanym „Przyjaciele z uniwerku” (oryg. „Friends From College”). Materiał w 2013 roku zdobył certyfikat złotej płyty[źródło]YouTube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl, chartex.com, i ?.

Grupa Weekend jest jedną z najpopularniejszych formacji disco polo w Polsce[źródło]disco-polo.eu 4 czerwca 2023. Sławę zawdzięcza m.in. wydanemu w 2012 roku singlowi “Ona tańczy dla mnie”[źródło]muzyka.interia.pl 2020. Przypomnijmy, że 29 czerwca 2018 roku, nakładem wytwórni płytowej Green Star, ukazał się krążek formacji “Kocham jej oczy”.

Boys – polska grupa muzyczna, od marca 1997 boysband, założona w 1990. Muzyka formacji zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Najpiękniejsza Dziewczyno”, który ma już 71 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że w 2022 roku ukazał się krążek zespołu zatytułowany ’18-22′. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 29-07-2023 w miejscowości Szymocice, a kolejny 1-08-2023 w miejscowości Kołobrzeg.

Tekst nagrania “Muzykę w duszy mamy”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, teksciory.interia.pl, disco-polo.eu, | disco-polo.eu, muzyka.interia.pl, bestsellery.zpav.pl, chartex.com, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. A ty śpisz
2. Bawidamek
3. Będziesz na zawsze
4. Bo z Ola pierwszy raz
5. Cała wiara
6. Całuj mnie
7. Cierń
8. Co z nami
9. Kocham jej oczy
10. Mój Aniele 2018
11. Moje Słońce
12. Słodka jak cukierek
13. Żonkoś
14. Muzykę w duszy mamy (oraz Boys)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Weekend – polska formacja muzyczna (boysband) wykonująca muzykę z pogranicza gatunków disco polo i dance. Grupa została założona wiosną 2000 roku w Sejnach przez Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. Gatunki ich muzyki to disco polo, dance, muzyka klubowa.

Ich debiutancka płyta zatytułowana “Playboy” ukazała się jesienią 2002 roku nakładem wytwórni płytowej Green Star i jest utrzymana w gatunku disco polo. Album zawiera 11 piosenek. Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, tekstowo.pl

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl