Weekend – Żonkoś

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Weekend zatytułowany “Żonkoś”. Kawałek ten to odświeżona wersja nutki Weekendu o tym samym tytule, która pierwotnie ukazała się w 2014 roku. Numer otrzymał zupełnie nową aranżację i brzmi inaczej.

Gatunek nowej piosenki to disco polo[źródło]muzyka.interia.pl.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 16 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 475 871 wyświetleń na YT. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa Respect Media. Całość prezentuje się niezwykle ciekawie.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Weekendu pt. “Ona Tańczy Dla Mnie”, który na Youtube ma już 133 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ona Tańczy Dla Mnie” grany był przez największe rozgłośnie radiowe w Polsce i dotarł na wysokie miejsca list przebojów – np. Gorąca 20 Radia ESKA. W 2013 roku zajął 17. miejsce na światowej liście przebojów portalu YouTube. Podczas plebiscytu “Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego przez telewizję Polo TV grupa Weekend z nutką “Ona tańczy dla mnie” zajęła 2. miejsce. Hit Weekendu jako pierwszy polski klip przekroczył 100 milionów wyświetleń na YouTube. Przebój pojawił się w amerykańskim serialu Netflixa zatytułowanym „Przyjaciele z uniwerku” (oryg. „Friends From College”). Materiał w 2013 roku zdobył certyfikat złotej płyty[źródło]YouTube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl, i ?.

Grupa Weekend od lat należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych wykonawców muzyki disco polo. Sławę zawdzięcza m.in. wydanemu w 2012 roku singlowi “Ona tańczy dla mnie”[źródło]muzyka.interia.pl 2020. Przypomnijmy, że 29 czerwca 2018 roku, nakładem wytwórni płytowej Green Star, ukazał się krążek formacji “Kocham jej oczy”.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/WeekendZonkos.

Tekst nagrania “Żonkoś”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: muzyka.interia.pl, voxfm.pl, disco-polo.info, | muzyka.interia.pl, bestsellery.zpav.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl