Young Igi – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Young Igiego to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Young Igiego zatytułowana “Szmal”. Kawałek to trzeci singiel zasilający tracklistę nadchodzącego krążka „Notatki z Marginesu”, który ma trafić w ręce słuchaczy już 18 listopada tego roku nakładem wytwórni płytowej Def Jam Recordings Poland. Trzeci solowy materiał artysty jest świeżym i dojrzałym spojrzeniem na twórczość muzyka.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Young Igi. Kompozycja została wyprodukowana przez Borucci’ego. Mix i mastering, podobnie jak przy poprzednich wydawnictwach wykonał Enzu.

W nutce znajdziemy również follow-up do dwóch pierwszych legalnych krążków artysty — “Trappist” oraz “Konfetti”.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 28 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 260 288 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 45 na karcie Na czasie (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Mateusz Gromysz.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego rapera pt. “Bestia”, który na Youtube ma już 73 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że 27.01.2021 materiałowi “Bestia” został nadany certyfikat diamentowej płyty.

Young Igi to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia[źródło]rapnews.pl 2021-05-11. Kawałkiem “Pilot” artysta przedstawił się szerzej rapowym słuchaczom, po czym jego kariera potoczyła się zawrotnym tempem[źródło]popkiller.pl 2019, aktualizacja 1.01.2022. W artykule opublikowanym dnia 2021-05-17 w serwisie popkiller.pl czytamy, że muzyk w rankingu najczęściej słuchanych polskich artystów na Spotify był na 7 miejscu i miał 1 176 200 słuchaczy.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię rapera zamyka wydany 25 października 2019 roku krążek “Skan myśli”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Yi Ent i Def Jam Recordings Poland. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Za produkcję instrumentali odpowiedzialni są tym razem jedynie polscy producenci, a ich lista prezentuje się następująco: 2K, APmg, Beezy, Err Bits, Hubi, KaCeZet, Michał Graczyk, Mikołaj Trybulec, SHDØW oraz Worek. Gościnnie swych wokali użyczyli natomiast Jan-rapowanie, Kizo, Margaret, Qry, Włodi. Young Igi udowadnia na płycie, że ma porządny warsztat muzyczny i nie boi się wyzwań[źródło]Wikipedia, empik.com i ?.

“Mam wrażenie, że na ubiegłorocznym “Konfetti” Igor niebywale rozwinął swoje zdolności wokalne, a przy okazji “Skanu Myśli” dołożył do niej pierwiastek dojrzałości” – napisał Bartłomiej Ciepłota w recenzji materiału w serwisie glamrap.pl.

źródło: rapnews.pl, | bestsellery.zpav.pl, rapnews.pl, popkiller.pl, empik.com, glamrap.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. Ambicje
3. Apteka
4. Audemars
5. Bestia
6. Big Ben
7. Boa Boa
8. Bum bum
9. Buzi
10. Cały świat
11. Szmal
Pozostałe utwory są na tej stronie

W 2021 roku wystąpił gościnnie w utworze “Amsterdam” u boku Janusza Walczuka.

Young Igi, właściwie Igor Ośmiałowski (ur. 17 listopada 1999 w Gdyni) – polski wykonawca trapu i autor tekstów. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Szpaku, Peja, Pikers, Quebonafide, Malik Montana i Margaret. Razem z Otsochodzi i OKI członek trio OIO.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Konfetti” ukazała się 19 października 2018 nakładem wytwórń płytowych Yi Ent oraz My Music i jest utrzymana w gatunku trap. Album zawiera 14 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 6. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Wśród gości znaleźli się m.in. Szpaku, Otsochodzi, Pikers, a także Kaz Bałagane oraz Peja (jak wyjaśnił gospodarz materiału, reprezentant Slums Attack znalazł się na jego albumie, ponieważ zawsze denerwował go podział muzyki na nową i starą szkołę). Na krążku znalazły się bity od takich osobistości jak Maro, Friz, Worek & Sergiusz, Michał Graczyk, MIYO, Poly czy Olek.

“Album jest spójny pod względem klimatu tworzącego się przy jego słuchaniu. Sprawia wrażenie ciągłej zabawy muzyką, bez żadnych ograniczeń czy kompleksów. Tematyka albumu obejmuje wiele zagadnień przewijających się w muzyce rapowej m.in. o byciu zapracowanym, paleniu, dziewczynie, pieniądzach, sławie czy osiągniętym sukcesie” – napisał Mateusz Kiejnig w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl. Albumowi dano ocenę 4/5 gwiazdek

Dnia 21.08.2019 krążkowi został nadany status złotej płyty za sprzedaż 15 000 egzemplarzy.
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, glamrap.pl oraz polskaplyta-polskamuzyka.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl