Young Leosia – Baila Ella

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki i raperki Young Leosi zatytułowana “Baila Ella”. Singiel znalazł się na debiutanckiej płycie EP-ce artystki zatytułowanej “Hulanki”, która ukazała się 23 września 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Internaziomale. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop, rap, trap, funky, pop i zawiera 7 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Na krążku gościnnie ukazali się Żabson i Oliwka Brazil. Materiał pokrył się platyną jeszcze przed premierą. Single, które płytę promowały sporo namieszały. Za produkcję kawałków odpowiadali tacy producenci jak: Borucci, Deemz, Palmmanny, Pedro, SecretiveSuicide.

“Podsumowując: Hulanki EP to projekt, który zdecydowanie zdaje swój egzamin podczas szerokiej maści klubowej alkoholizacji […] Jest to projekt stawiający na dobrą zabawę, jednak trzeba traktować go z naprawdę sporym przymrużeniem oka” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie rapowo.pl.

W wersji deluxe czeka specjalny gadżet dla fanów singla “Szklanki”. Mianowicie dwóch szklanek z cytatami z nutki.

“Baila Ella” jest utrzymana w koncepcie całej płyty. Dodatkowo zawiera hiszpańskie wstawki. Nutka wylądowała od razu w trendach na TikToku, a użytkownicy tańczą do niej niebanalne choreografie.

Baila Ella już na YouTube, Hulanki dostępne na wszystkich portalach streamingowych oraz platynowe jeszcze przed premierą, wczorajszy melanż bardzo gruby, wszystko pykło – czytamy na Instagramie wykonawczyni.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]https://www.shazam.com/song/1586632980/baila-ella. Autorką tekstu jest Young Leosia. Kompozycja została wyprodukowana przez Pedra (autor takich przebojów jak Kiss cam (podryw roku), czy Oh Daddy).

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 24 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 5 187 671 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 13 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Materiał w zaledwie 7 dni zgromadził ponad 3,5 mln odsłon na YT. Wideoklip wyreżyserowała Wiktoria Maciuk, czyli god.wifi. Produkcją zajęła się ekipa INTERNAZIOMALE. W klipie gościnnie wystąpili Żabson oraz jego dziewczyna, Lila Janowska. Teledysk przedstawia Leosię bujającą się w różnych miejscach do swojej muzyki.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.
Jeśli powyższy serwis wideo Cię nie zadowala, to spróbuj znaleźć inny w tym linku: Kliknij tutaj

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://internaziomale.lnk.to/BailaElla

Tekst nagrania “Baila Ella”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Young Leosia to młoda, zdolna i ambitna artystka, która zasłynęła w maju 2020 roku – wrzucając do sieci swoją nawijkę w ramach Hot16Challenge2.

“Sara to w sumie pierwsza dziewczyna-raperka, która doczekała się tak ogromnej popularności” – napisał o Leosi serwis natemat.pl.

Niedawno wykonawczyni była gościem specjalnym na koncercie Maty, który odbył się na Lotnisku Bemowo 2 października 2021 roku. Leosia zaśpiewała swój przebój “Szklanki”.

źródło: glamrap.pl?, eska.pl?, rytmy.pl?, rapowo.pl?, popkiller.pl?, shazam.com, | eska.pl, natemat.pl, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl