Alicia Keys, Brandi Carlile – A Beautiful Noise

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskich piosenkarek Alicii Keys oraz Brandi Carlile zatytułowana “A Beautiful Noise”. Artystki zachęcają do udziału w zbliżających się wyborach prezydenckich w USA. Celem zachęty, obie piosenkarki nagrały wspólną nutkę, w której podkreślają wartość każdego oddanego głosu[źródło]https://allaboutmusic.pl/alicia-keys-oraz-brandi-carlile-we-wspolnym-utworze-a-beautiful-noise/. Kawałek można było usłyszeć przedpremierowo w programie Every Vote Counts: A Celebration of Democracy w dniu 29 października. Kompozycja znalazła się jako bonus na wersji Digital najnowszego krążka Alicii zatytułowanego “Alicia”. Płyta “Alicia” ukazała się 18 września 2020 roku nakładem wytwórni płytowej RCA i jest utrzymana w gatunkach R&B, soul i orchestral pop. Album zawiera 15 numerów. Napisany i wyprodukowany w dużej mierze przez Alicie, album zawiera również teksty piosenek i wkład w produkcję między innymi Swizza Beatza, Ludwiga Göranssona, Johnny’ego McDaida, Eda Sheerana i The-Dream. Alicia współpracowała przy nagraniu z większą liczbą artystów niż na swoich poprzednich krążkach, włączając do niektórych utworów wokalistki, takie jak Sampha, Tierra Whack, Diamond Platnumz, Snoh Aalegra i Jill Scott. Materiał zadebiutował na czwartym miejscu na liście Billboard 200, jednocześnie znalazł się się w TOP10 w kilku innych krajach (na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął najwyższą pozycję numer 19). “Alicia” spotkała się z ogólnie pozytywnymi recenzjami. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 77/100, na podstawie 12 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek. Jest to siódmy studyjny krążek artystki.

“Reasumując, fani Keys będą zachwyceni. To prawdziwe R&B malowane z przesłaniem i fantazją!” – napisano w recenzji albumu w serwisie jazzsoul.pl.

“19 lat po debiucie Alicia Keys nadal potrafi w unikatowy sposób łączyć neo-soul z hip-hopem, jednak wraz z biegiem czasu staje się w tym coraz dojrzalsza i ta ewolucja właśnie jest czynnikiem, który nie pozwala na znudzenie się Kluczykową” – napisano w recenzji płyty w serwisie soulbowl.pl.

“Album ma być promowany przez trasę koncertową “Alicia: The World Tour” od czerwca do września 2022 roku. Trasa została przełożona z 2020 i 2021 roku z powodu pandemii” – czytamy na angielskiej Wikipedii.

Gatunki nowej piosenki to R&B i soul. Materiał napisali: Alicia Keys, Brandi Carlile, Ruby Amanfu, Linda Perry, Hailey Whitters, Lori McKenna, Hillary Lindsey oraz Brandy Clark. Kompozycja została wyprodukowana przez Alicie Keys i Brandi Carlile[źródło]Wikipedia.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 30 października 2020 roku. W dniu 9.08.2021 klip ma 1 492 367 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 40-letniej Amerykanki pt. “No One”, który na Youtube ma już 589 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że w 2008 Alicia otrzymała za “No One” dwie nagrody Grammy w kategoriach Best Female R&B Vocal Performance oraz Best R&B Song. Kawałek ten znalazł się na listach w TOP10 w 21 krajach (5 miejsce w Polsce). Singiel przez pięć kolejnych tygodni był na szczycie listy US Billboard Hot 100 i przez 10 kolejnych tygodni na szczycie listy Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs. Nutka zajęła szóste miejsce w rankingu najlepszych utworów dekady 2000–2009 magazynu Billboard. „No One” był najczęściej słuchaną kompozycją w amerykańskim radiu w 2008 roku. Wideoklip znalazł się na 22 miejscu w rankingu „Top 40 Videos of 2007” VH1 i na drugim miejscu w „Notariized: Top 100 Videos of 2007” BET[źródło]Wikipedia.

Alicia Keys jest jedną z najpopularniejszych wokalistek na świecie[źródło]15.05.2020 gala.pl. 26 stycznia 2020, po raz drugi z rzędu Alicia poprowadziła galę rozdania nagród Grammy, a 31 marca pojawiła się jej książka – More Myself: A Journey[źródło]rytmy.pl. Artystka ma dac koncert w przyszłym roku w Polsce. Wykonawczyni ma wystapić 26 czerwca 2022 w miejscowości Kraków, TAURON Arena. Natomiast najbliższy jej koncert ma się odbyć 9 czerwca 2022 w Birmingham, UK, Utilita Arena Birmingham.

Brandi Carlile (ur. 1 czerwca 1981 w Ravensdale k. Seattle w stanie Waszyngton) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i piosenek. Jej twórczość muzyczna przekracza przyjęte ogólnie granice gatunkowe, zawierając jednocześnie rozmaite elementy popu, rocku (szczególnie elementy perkusyjne, sygnaturki gitary basowej, czy wiodącej, wzmocnionej), alternative country, muzyki popularnej typu nagrywanego w środowisku indie oraz tradycyjnego amerykańskiego folku. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “The Story”, który ma już 40 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 40-letniej artystki zamyka wydany 16 lutego 2018 roku krążek “By the Way, I Forgive You”. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 14 sierpnia 2021 w George, WA, US, Gorge Amphitheatre, a kolejny 20 sierpnia 2021 w Portland, ME, US, Thompson’s Point.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/AliciaKeysBrandiCarlileABeautifulNoise

Tekst nagrania “A Beautiful Noise”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: allaboutmusic.pl, jazzsoul.pl, soulbowl.pl, Wikipedia, | gala.pl, rytmy.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne
Artykuł zaktualizowany w dniu 9.08.2021.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl