Alok, James Arthur – Work With My Love

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brazylijskiego producenta Aloka oraz brytyjskiego piosenkarza Jamesa Arthura zatytułowana “Work With My Love”. Mistrzowska produkcja Brazylijczyka czyni kawałek nowoczesnym, a retro instrumenty w tle tworzą spójny fundament. Tą nutką Alok sampluje kolejny przebój dekady 80. Poprzednio był to kawałek “All By Myself”. Singiel ten został stworzony na samplach “Enjoy The Silence”, kawałka z 1989 roku brytyjskiej grupy Depeche Mode, który jest jednym z najpopularniejszych numerów na świecie. Teraz jest to mniej znany motyw. Mowa o kompozycji z 1982 roku “What About My Love” Johnnie Taylora. Możecie jej posłuchać dla porównania na tej stronie.

Johnnie Harrison Taylor (5 maja 1934 r. – 31 maja 2000 r.) to amerykański artysta i autor piosenek, który wykonywał różnorodne gatunki, od bluesa, R&B, soulu i gospel po pop, doo-wop i disco. W 2022 roku Johnnie został wprowadzony do Blues Hall of Fame.

Motyw z “What About My Love” został spopularyzowany w 2004 roku przez grupę brytyjskich producentów The Shapeshifters. Ich nutka „Lola’s Theme” znalazła się na szczycie brytyjskich list przebojów. Możecie jej posłuchać dla porównania na tej stronie.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/work-with-my-love-single/1661307998. Materiał napisali: Alok, Hight, James Arthur, Loris Cimino, Maximilian Riehl, OHYES oraz Patrick Moten. Kompozycja została wyprodukowana przez Aloka, Lorisa Cimino, Maximiliana Riehla i OHYES.

„Jestem wielkim fanem stylu Jamesa i świetnie się bawiłem, tworząc z nim tę piosenkę. Mam nadzieję, że wszystkim się spodoba” – skomentował materiał Alok.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 13 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 374 945 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego Brazylijczyka pt. “Hear Me Now” (nagranego wraz z Bruno Martini featuring Zeeba), który na YouTube ma już 458 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Hear Me Now” znalazł się w TOP20 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na dwóch listach. Nutka na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) zajęła pozycję numer 20. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty (dostęp 11.02.2022)[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Alok to jeden z tuzów sceny elektronicznej[źródło]radiotop.pl 21 grudnia 2021 i zarazem jeden z najpopularniejszych producentów w Brazylii[źródło]djpromotion.com.pl 7 czerwca 2021. Jest też jednym z najpopularniejszych artystów na świecie[źródło]radiozw.com.pl 18 lutego 2021. Muzyk w 2022 roku zajął czwarte miejsce w rankingu najlepszych światowych DJ-ów, według magazynu DJ Mag[źródło]https://djmag.com/top100djs. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “All by Myself” (oraz Sigala i Ellie Goulding), której możecie posłuchać na tej stronie.

Najbliższy koncert producenta ma się odbyć 12 lutego 2023 w Olinda, Brazil, Olinda Beer, a kolejny 17 lutego 2023 w Salvador, Brazil, Camarote Salvador.

James Andrew Arthur (ur. 2 marca 1988 w Middlesbrough) – brytyjski piosenkarz, muzyk i autor tekstów. Zwycięzca 9. edycji programu The X Factor w 2012. Debiutancki singiel Impossible (cover utworu barbadoskiej wokalistki Shontelle) wydany po finale programu uplasował się na 1. miejscu listy UK Singles Chart, sprzedając się w niemal 1,5 milionach kopii, co czyni go najlepiej sprzedającym się singlem finalisty The X Factor w historii. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Say You Won’t Let Go”, który ma już 1,5 mld wyświetleń. 5 listopada 2021 roku ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘It’ll All Make Sense in the End’.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://alokxjamesarthur.lnk.to/WorkWithMyLove

Tekst nagrania “Work With My Love”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, newsroom.sonymusic.pl, djpromotion.com.pl, | radiotop.pl, djpromotion.com.pl, radiozw.com.pl, djmag.com, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl