Michał Szczygieł – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Michała Szczygła to: “Nowe Sytuacje”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://michalszczygiel.lnk.to/NoweSytuacje

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Michała Szczygła zatytułowana “Nowe Sytuacje”. Singiel jest zapowiedzią drugiego krążka muzyka, którego premiera jest planowana na ten rok.

– Będzie trochę balladowo, emocjonalnie. Robię też nieoczywisty ruch w stronę afrobeatu, to są klimaty, które mocno na mnie działają – mówi Michał Szczygieł. – Zanosi się, że będę miał naprawdę mocne propozycje dla słuchaczy i jestem dumny z tych rzeczy, które mam i które tworzę – podkreśla[źródło]https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3098348,Po-Adrenalinie-czas-na-Nowe-sytuacje-Michal-Szczygiel-z-nowym-singlem.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/nowe-sytuacje-single/1661838161. Autorami tekstu są Michał Szczygieł oraz Karol Serek i Paweł Wawrzeńczyk (duet Liker$ Music). Muzyka: Michał Szczygieł, Karol Serek i Paweł Wawrzeńczyk.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych. Olia w 2023 roku zastąpiła listę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 29.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 5 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 102 525 wyświetleń na YT. Wideo to dzieło Pawła Grabowskiego. Produkcja: WOW PICTURES. W nagranym wideoklipie widzimy krajobrazy Malty.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 23-letniego artysty pt. “Nic tu po Mnie”, który na Youtube ma już 27 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Nic tu po Mnie” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Za ten kawałek w styczniu 2019 roku wykonawca otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „Utwór Roku”. Materiał pokrył się podwójną platyną.

Michał Szczygieł to jeden z najpopularniejszych męskich głosów w polskim popie[źródło]rytmy.pl 27 maja 2021. Jest finalistą programu “The Voice of Poland”[źródło]https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3004598,Michal-Szczygiel-Adrenalina-to-owoc-fascynacji-gorskimi-wedrowkami. Dzięki udziałowi w programie w 2017 roku zdobył popularność. Po udziale w programie The Voice of Poland szturmem zdobył listy przebojów. Artysta ma na swoim koncie nominacje do jednej z najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków[źródło]dts24.pl. Muzyk od jakiegoś już czasu serwuje nam nowoczesny pop, będący mieszanką różnych stylów[źródło]aktivist.pl 8 stycznia 2023.

– Zawodowo 2022 rok był intensywny, ale publikowałem na tyle mało rzeczy, że żniwa tej pracy będę dopiero zbierał – podsumowuje Michał Szczygieł. – Był na pewno owocny pod względem koncertowym. Zrobiliśmy z moją ekipą duży postęp, jeżeli chodzi o show. Wnosimy to na coraz wyższy, lepszy poziom – dodaje[źródło]polsat.pl 2022-12-28.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 11-02-2023 w miejscowości Zielona Góra.

źródło: music.apple.com, radiozw.com.pl, aktivist.pl, jedynka.polskieradio.pl, olis.pl, | rytmy.pl, jedynka.polskieradio.pl, dts24.pl, aktivist.pl, polsat.pl, Google, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Nowe Sytuacje”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[3]
POL
(airplay
nowości)

[17]
POL
(airplay
TV)

[18]
2018„Nic tu po mnie”23
„Będzie, co ma być”
2019„Nie mamy nic”
2020„Tak jak chcę”473
„Spontan”712
„Jakby co”
2021„Więcej”144
„Noga na gaz”
(oraz beM8s)
27
2022„Adrenalina”114
„Syn koleżanki twojej matki”
(oraz Verde)
2023„Nowe sytuacje”29X
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista nie istniała w danym okresie.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Planeta Próżnego” u boku 2stego.

Biogram

Michał Szczygieł (ur. 4 sierpnia 1999 w Nowej Wsi) – polski piosenkarz autor tekstów i kompozytor. Finalista „The Voice of Poland”. W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2017-11-25 czytamy o Michale Szczygieł: Muzycznie inspiruje go wielu polskich i zagranicznych artystów. Wśród nich są najpopularniejsi obecnie wykonawcy: Drake, The Weeknd, J.Cole, LemOn, Quebonafide, O.S.T.R., Taco Hemingway i Dawid Podsiadło. Gatunki jego muzyki to pop i pop-rock.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Tak jak chcę’, ukazała się 18 czerwca 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 11 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 31. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek to owoc współpracy z rozchwytywanym duetem producenckim Hotel Torino (Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór).

“Na próżno szukać odniesień do innych artystów – Szczygieł puszcza oko do swoich muzycznych idoli, ale nikogo nie naśladuje. Serwuje słuchaczom nowoczesny pop, będący mieszanką różnych stylów: od dynamicznych, tanecznych hitów o klubowym rodowodzie, przez bujające produkcje z elementami urban, aż po ballady oparte na gitarowych brzmieniach” – czytamy w serwisie empik.com.

“Michał Szczygieł może być zadowolony ze swojego debiutanckiego albumu, który spokojnie można uplasować obok wydawnictw Darii Zawiałow czy Sanah” – czytamy w recenzji materiału w serwisie sajko.network.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, eska.pl, olis.onyx.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, sajko.network

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl