Alok – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Aloka to: “Car Keys (Ayla)”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://alokxavamax.lnk.to/CarKeysAyla

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brazylijskiego producenta Aloka oraz amerykańskiej piosenkarki Avy Max zatytułowana “Car Keys (Ayla)”. Singiel ten to kolejna nutka wpisująca się w nowy trend odświeżania starych hitów. Brazylijczyk wykorzystał muzyczny motyw z instrumentalnego hitu sprzed lat. “Ayla” to nie tylko tytuł, ale też pseudonim producenta i DJ-a z Niemiec. Kliknijcie tutaj i posłuchajcie zremiksowanej przez DJ Tauchera wersji, która stała się hitem, nie tylko w Niemczech.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/car-keys-ayla-single/1690792415. Materiał napisali: Alok, Ava Max, Kilian Wilke, Cirkut, Felix Hain, Ferras, Freedo, Ingo Kunzi, Jaro Omar, Jin Jin, Johannes Burger, Lucas Hain, Madison Love, OHYES, Oliver Heldens oraz RAYE. Kompozycja została wyprodukowana przez Aloka, Cirkuta, Kilian & Jo, OHYES i Olivera Heldensa.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 3 listach przebojów. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 14, na liście UK Singles Downloads (OCC) numer 91, na liście UK Singles Sales (OCC) numer 95, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 26 (dostęp 08.2023).

Mówiąc o współpracy, Alok powiedział: „Ava to osoba, z którą chciałem pracować od dawna i nie mogłem być bardziej zadowolony z tego doświadczenia i rezultatu”. Ava dodała, że współpraca z Alokiem była „wspaniałym doświadczeniem”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 19 lipca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 978 417 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Adrian Villagomez (jest reżyserem także innych teledysków m.in. The Kid Laroi: Love Again). Klip został nakręcony w Hamburgu i São Paulo.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniego Brazylijczyka pt. “Hear Me Now” (nagranego wraz z Bruno Martini featuring Zeeba), który na YouTube ma już 500 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Hear Me Now” znalazł się w TOP20 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na dwóch listach. Nutka na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) zajęła pozycję numer 20. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty (dostęp 11.02.2022)[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Alok to jeden z tuzów sceny elektronicznej[źródło]radiotop.pl 21 grudnia 2021. Muzyk w 2022 roku zajął czwarte miejsce w rankingu najlepszych światowych DJ-ów, według magazynu DJ Mag[źródło]https://djmag.com/top100djs.

Najbliższy koncert producenta ma się odbyć na wydarzeniu pn. The Town, ktore ma mieć miejsce w dniach 2-10 września 2023 w São Paulo, Brazil, a kolejny 16 września 2023 w Miami Beach, FL, US, LIV.

Ava Max, właściwie Amanda Ava Koci (ur. 16 lutego 1994 w Milwaukee) – albańsko-amerykańska piosenkarka i autorka piosenek, która zyskała rozpoznawalność po wydaniu singla „Sweet but Psycho”, z którym dotarła do pierwszego miejsca na listach przebojów w 22 krajach. 27 stycznia 2023 roku ukazał się jej krążek studyjny zatytułowany ‘Diamonds & Dancefloors”. Najbliższy jej koncert ma się odbyć 1 września 2023 w Madrid, Spain, Coca Cola Music Experience – Mad Cool, a kolejny na wydarzeniu pn. Superbloom, które ma mieć miejsce w dniach 2-3 września 2023 w Munich, Germany.

Tekst nagrania “Car Keys (Ayla)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, zachod.pl, olis.pl, imdb.com, | radiotop.pl, djpromotion.com.pl, radiozw.com.pl, djmag.com, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Hear Me Now (Zeeba & Bruno Martini)
2. Favela (Ina Wroldsen)
3. All the Lies (Felix Jaehn & The Vamps)
4. Never Let Me Go (Zeeba & Bruno Martini)
5. Fuego (Bhaskar)
6. Me & You
7. Headlights (Alan Walker)
8. It Don’t Matter (Sofi Tukker & INNA)
9. Don’t Say Goodbye (Ilkay Sencan)
10. Mami Mami
11. 2 Much 2 Handle (oraz Steve Aoki)
12. Car Keys (Ayla) (oraz Ava Max)

Pozostałe utwory są na tej stronie
Tagi: Drum Machine (Pickle)
W 2018 roku wystąpił gościnnie w utworze “Paga de Solteiro Feliz” u boku Simone & Simaria.
W 2021 roku ukazał się jego remiks “Out Out”, którego oryginalnym wykonawcą jest Joel Corry i Jax Jones (featuring Charli XCX oraz Saweetie).

Biogram

Alok Achkar Peres Petrillo (urodzony 26 sierpnia 1991 w Goiânia, Brazylia) to brazylijski muzyk, DJ, producent muzyczny. Karierę rozpoczął w wieku 12 lat wraz ze swoim bratem bliźniakiem Bhaskarem Petrillo. Gatunki jego muzyki to House, EDM, deep house, future house i Brazilian bass.

Jego debiutancka płyta EP-ka zatytułowana “Alok Presents Brazilian Bass Part 1” ukazała się 21 lipca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Spinnin’ i jest utrzymana w gatunkach House, Deep House oraz Electro House. Album zawiera 5 piosenek. Czytaj więcej (en)

źródło: en.wikipedia.org, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl