Ofenbach – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Ofenbach to: “Overdrive”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://ofenbach.lnk.to/overdrive

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka francuskiego duetu producentów Ofenbach zatytułowana “Overdrive” (z gościnnym udziałem amerykańskiej piosenkarki Normy Jean Martine). To nie pierwsza współpraca Francuzów i Amerykanki – w 2020 roku Norma wystąpiła gościnnie w nutce “Head Shoulders Knees & Toes”. Singiel “Overdrive” oparty jest na samplach z wielkiego przeboju „Cambodia” Kim Wilde.

Kim Wilde, właśc. Kim Smith-Fowler (ur. 18 listopada 1960 w Londynie) – brytyjska piosenkarka. Jedna z najpopularniejszych brytyjskich wokalistek popowych lat 80. Jej singiel „Cambodia” został wydany pod koniec 1981 roku — roku, w którym Kim miała już na swoim koncie trzy niezwykle udane single i bestsellerowy debiutancki album. Kawałek odniósł kolejny międzynarodowy sukces, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów we Francji, Szwecji i Szwajcarii oraz docierając do TOP10 w kilku innych krajach. Tej nutki możecie posłuchać na tej stronie.

Gatunek nowej piosenki to ELECTRONIC[źródło]https://music.apple.com/us/album/overdrive-feat-norma-jean-martine-single/1709137633. Materiał napisali: Alexander Hauer, César Laurent de Rummel, Dorian Lauduique, Marty Wilde, Norma Jean Martine, Ricky Wilde oraz Bonaparte. Kompozycja została wyprodukowana przez Jen Jis i Ofenbach.

Oficjalne Audio do nowego utworu na YT ukazało się 6 października 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 917 732 wyświetleń na Youtube i jest na pozycji nr. 45 w kategorii najpopularniejszych teledysków.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Francuzów pt. „Katchi” (vs. Nick Waterhouse), który na Youtube ma już 173 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Katchi” znalazł się w TOP10 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 4 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na listach AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) oraz na polskiej liście Dance Top 50 numer 1. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (w Polsce trzykrotnie platynowej) (dostęp 11.2023).

W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2023-11-24 czytamy o duecie: Ofenbach w ciągu sześciu lat istnienia stali się ważną częścią światowej sceny dance. Największy rozgłos zdobyli za sprawą singla “Be Mine” z 2016 roku, który trafił na szczyty światowych list przebojów.. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie wpna.fm w dniu 22 kwietnia 2022 czytamy: W ciągu zaledwie kilku lat Ofenbach zgromadzili ponad 2 miliardy streamów, 460 milionów odsłon na YouTube i mogą pochwalić się 11 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify. W 2023 roku zajęli 77 miejsce na liście 100 najlepszych DJ-ów magazynu DJ Mag[źródło]djmag.com/top100djs. Najbliższy koncert muzyków ma się odbyć 6 stycznia 2024 r. w Nantes, France, Ocean Fest.

Norma Jean Martine to amerykańska piosenkarka i autorka piosenek, pochodząca z Middletown w hrabstwie Orange w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Jest współautorką singla „In Bilico”. W październiku 2016 ukazała się jej płyta zatytułowana ‘Only In My Mind’.

Tekst nagrania “Overdrive”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, rozrywka.radiozet.pl, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, wpna.fm, djmag.com/top100djs, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. 4U
2. Around the Fire
3. Be Mine
4. Can’t Forget You feat. James Carter, James Blunt
5. Feel It Still
6. Feeling Good (feat. Alexandre Joseph)
7. Hurricane feat. Ella Henderson
8. On the Floor
9. Overdrive (feat. Norma Jean Martine)

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2021 roku ukazał się ich remiks “Shivers”, którego oryginalnym wykonawcą jest Ed Sheeran.

Biogram

Ofenbach – francuski duet didżejski, założony w 2014 w Paryżu przez Doriana Lauduique’a i Césara de Rummela. Gatunki ich muzyki to Deep House, Rock, dance-pop i Blues.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “I” ukazała się 4 listopada 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Ofenbach Music, Warner/Elektra i jest utrzymana w gatunku ELECTRONIC. Album zawiera 13 piosenek. SONG CREDITS: Producers: Captain Cuts, Dom Lyttle, Jen Jis, Ofenbach, Quarterhead, R3HAB i Yaro. Primary Artists: Ofenbach, Ella Henderson, R3HAB. Featuring: FAST BOY, Lagique, Norma Jean Martine i Sam Grey.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych
Czytaj więcej (en)

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, music.apple.com, tekstowo.pl, genius.com

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl