L.U.C. – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki L.U.C.-a to: “Jesień – Tańcuj”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://agoramuzyka.ffm.to/JesienTancuj

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta L.U.C.-a i orkiestry Rebel Babel Film Orchestra zatytułowana “Jesień – Tańcuj” (z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki Kayah, polsko-ukraińskiego zespołu muzycznego Dagadana, polskich zespołów muzycznych Laboratorium Pieśni i Tęgie Chłopy). Singiel znalazł się na albumie Artysty zatytułowanym ‘Chłopi’ (oraz Rebel Babel), który ukazał się 3 listopada 2023 r. nakładem wytwórni płytowej Agora. Płyta zawiera 24 numery. Krążek zawiera m.in. cztery single które, zgodnie z duchem powieści Reymonta, nawiązują do czterech pór roku (każdy z tych singli do jednej z nich).

[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunek nowej piosenki to muzyka filmowa[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/678982663/autumn-dance. Materiał napisali: L.U.C., Maciej Filipczuk, Michał Maziarz, Michał Żak, Szczepan Pospieszalski, Dorota Murzynowska, Marcin Żytomirski oraz Katarzyna Rooijens.

Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 9. Takie same miejsce zajęła na liście Billboard Poland Songs[źródło]olis.pl, Wikipedia.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 6 października 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 580 222 wyświetleń na YT i jst na pozycji nr 32 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Wideoklip wyreżyserowali DK Welchman (znana również jako Dorota Kobielak), Hugh Welchman. Kierownikami zdjęć do teledysku byli Radosław Ładczuk, Kamil Polak, Szymon Kuriata.

W opisie pod wideo czytamy:

Tekst do utworu Rostkowski stworzył w oparciu o setki słów i cytatów z nagrodzonej Noblem powieści „Chłopi”. Singiel, podobnie jak i cały projekt, ma też wiele elementów impresjonistycznych, łącząc tradycyjne melodie z nowoczesną formą producencką, opartą na zapętlaniu i współczesnych artykulacjach brzmieniowych bębnów dwumembranowych czy tuby, która gra tu niczym basowy syntezator.

L.U.C. to wielokrotnie nagradzany producent[źródło]trojka.polskieradio.pl 2022-05-24. Sławę przyniosły mu konceptualne albumy muzyczne oraz projekty interdyscyplinarne[źródło]polskieradio.pl. 16 marca 2018 roku, nakładem wytwórni płytowej Agora, ukazał się jego krążek solowy ‘Good L.U.C.K.’. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Koniec Lata” (Kwiat Jabłoni, Bela Komoszyńska, Rebel Babel Film Orchestra, Karolina Skrzyńska), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

24 i 31 stycznia 2024 mają odbyć się online koncerty “L.U.C. & AUKSO ORCHESTRA / feat. RAH!M – online VOD”.

Tekst nagrania “Jesień – Tańcuj”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: shazam.com, genius.com, music.apple.com, olis.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, | trojka.polskieradio.pl, polskieradio.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. High
2. Rap Nobody
3. Jak Słowo Daję
4. 71 – Posse Cut
5. Jesień – Tańcuj

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

L.U.C., właściwie Łukasz Rostkowski (ur. 16 października 1981) – polski producent muzyczny, raper, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów, koncertów i widowisk. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami. Gatunki jego muzyki to postmodernizm, muzyka filmowa, trip hop, hip-hop, elektronika, nu jazz, muzyka kameralna, alternatywny hip-hop, ambient.

Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl