Ralph Kaminski – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Ralpha Kaminskiego to: “Bal u Rafała”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Ralpha Kaminskiego zatytułowana “Bal u Rafała”. Singiel znalazł się na najnowszym krążku artysty zatytułowanym ‘Bal u Rafała’, który ukazał się 31 sierpnia 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Fonobo i SMPB. Płyta zawiera 10 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Za produkcję odpowiada sam artysta. Nagrania dotarły do 2 miejsca polskiej listy sprzedaży OLIS.

“Jednym z głównych motywów jest taniec, który przeplata się w tekstach i muzyce. Na trzecim solowym albumie Ralph Kaminski sięga po elektronikę oddając hołd muzyce lat osiemdziesiątych na swój autorski i bezkompromisowy sposób” – czytamy w serwisie empik.com.

“Bal U Rafała to album wart każdej z 37 minut jego trwania. Ralph Kamiński zdaje się być artystą niemożliwym do powstrzymania w tym momencie, choć myślę, że najlepsze jeszcze przed nim” – czytamy w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.
[źródło]discogs.com, empik.com, allaboutmusic.pl, Wikipedia,

Gatunek nowej piosenki to piosenka autorska. Autorem tekstu jest Ralph Kaminski. Muzyka: Ralph Kaminski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 16 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 055 969 wyświetleń na YT i jest na pozycji Nr 72 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Ralph Kaminski. Za zdjęcia odpowiadała Weronika Bilska. Klip wygląda na kolejny zwrot w wizerunku Ralpha Kaminskiego. Z klimatu refleksyjnego obecnego na krążku “Kora” przenosimy się bowiem z muzykiem do dyskoteki lat 80.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniego muzyka pt. „Przypływy” (nagranego wraz z Natalią Szroeder), który na YouTube ma już 11 mln wyświetleń? Zobaczymy. Pozycje singla „Przypływy” na listach przebojów: POL (Spotify): 59, POL (Apple Music): 23, POL (iTunes): 2.

Ralph Kaminski na gali Fryderyków otrzymał dwie statuetki. Muzyk wygrał w kategoriach Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka (za “Korę”) oraz Artysta Roku.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 10-01-2023 w miejscowości Toruń, a kolejny 20-01-2023 w miejscowości Wrocław.

źródło: music.apple.com, open.fm, discogs.com, empik.com, allaboutmusic.pl, Wikipedia, | open.fm, YouTube, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Bal u Rafała”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista utworów

1. 2009
2. Grudniowa Piosenka
3. Apple Air
4. Autobusy
5. Bal u Rafała
6. Biegnij razem ze mną
7. Big City
8. Chodź ze mną
9. Don’t know why
10. Duchy
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Ralph Kaminski, właśc. Rafał Stanisław Kamiński (ur. 8 listopada 1990 w Jaśle) – polski piosenkarz, kompozytor, autor piosenek, multiinstrumentalista, producent muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza popu alternatywnego, czerpiącego z kameralistyki. Uczył się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec. Mając 11 lat, zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne do Jasielskiego Domu Kultury. Gatunki jego muzyki to pop alternatywny, muzyka elektroniczna, muzyka kameralna.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Morze’ ukazała się 14 listopada 2016 roku nakładem wytwórń płytowych Fonobo oraz Agencja Artystyczna MTJ i jest utrzymana w gatunku pop. Nagrania dotarły do 32 miejsca polskiej listy sprzedaży OLIS.

“m o r z e to album, na który warto zwrócić uwagę. Młody artysta wysoko postawił sobie poprzeczkę i mam nadzieję, że jego kolejne albumy będą równie dobre, a nawet lepsze” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, allaboutmusic.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl