Ania Dąbrowska – nowa piosenka

Ania DabrowskaTytuł nowej piosenki Ani Dąbrowskiej to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Ani Dąbrowskiej zatytułowana “Ktoś inny”. Singiel zapowiada nowy krążek artystki. Na razie nie wiemy kiedy ma się odbyć premiera. Nutka łączy w sobie energetyczne, synthpopowe brzmienia z chwytliwymi riffami i charakterystycznym wokalem wykonawczyni.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu i kompozytorką jest Ania Dąbrowska.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 28 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 502 657 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 27 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz , a scenariusz do niego napisali Olga Czyżykiewicz oraz Ania Dąbrowska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 41-letniej artystki pt. „Porady Na Zdrady [Dreszcze]”, który na Youtube ma już 70 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Porady Na Zdrady [Dreszcze]” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty[źródło]Google, Youtube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Ania Dąbrowska to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która ze swoimi utworami gości na szczytach list przebojów[źródło]muzyka.interia.pl 7 stycznia 2021. Ania Dąbrowska zaistniała w show-biznesie, dzięki udziałowi w programie Idol[źródło]kultura.onet.pl. Artystka łącznie wydała sześć albumów studyjnych. Pięć z nich zdobyło certyfikat platynowej płyty. Wykonawczyni była 34 razy nominowana do Fryderyków i zdobyła dziewięć statuetek tej nagrody[źródło]Wikipedia. Artystka zakończyła trasę koncertową z cyklu “The Best of” i przygotowuje się do wydania nowego krążka.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 4 marca 2016 roku krążek “Dla naiwnych marzycieli”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony BMG Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 10 numerów. Album zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Producentami krążka są Czarny HIFI i Anna Dąbrowska. Materiał pokrył się podwójną platyną. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, również Onet przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek[źródło]Wikipedia i ?.

“Dla naiwnych marzycieli” to rzeczywiście płyta rozmarzona i może nawet naiwna, ale przede wszystkim przebojowa – czytamy w serwisie empik.com.

“Dla Naiwnych Marzycieli z pewnością trafi w gusta zarówno starych fanów Ani Dąbrowskiej, jak i w tych, którzy jej jeszcze dobrze nie poznali. Będąc szczerym ze sobą i z Wami, to nie spodziewałem się właśnie TAKIEJ płyty, ale ostatecznie bardzo cieszę się z tego, co otrzymałem, bo niespodzianki tego pokroju mogłyby mnie spotykać codziennie. Na płycie zgadza się wszystko – jest to po prostu solidne, polskie wydawnictwo” – napisał Michał Szum w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 20-11-2022 w miejscowości Warszawa.

źródło: polskaplyta-polskamuzyka.pl, | bestsellery.zpav.pl, muzyka.interia.pl, kultura.onet.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[18]
LP3
[19]
RMF
[20]
2003„I See”
2004„Tego chciałam”111
„Glory”[23]
„Nie ma nic w co mógłbyś wierzyć”[23]
„Charlie, Charlie”1
„Inna”153
2006„Trudno mi się przyznać”82
2007„Czekam…”52
„Musisz wierzyć”3513
2008„Nigdy więcej nie tańcz ze mną”52
„W spodniach czy w sukience”1
2009„Smutek mam we krwi”18
„Nigdy nie mów nigdy”83
2010„Driving All Around” (oraz Bogdan Kondracki)
„Suicide Is Painless”15
„Bang Bang”1
„Silent Sigh”30
2012„Bawię się świetnie”141
„Kiedyś mi powiesz kim chcesz być”29
2013„Jeszcze ten jeden raz”29
2015„Nieprawda”7310
2016„W głowie”7251
„Poskładaj mnie”3222
2017„Porady na zdrady (Dreszcze)”2291
„Nieprawda” (Gromee Remix)11
„Z Tobą nie umiem wygrać”1251
2018„Serce nie sługa”61
2019„1800 gramów (Gdy wiem, że jesteś”) ft. Grubson
2022„Ktoś inny”
„–” pozycja nie była notowana.

W 2017 roku wystąpiła gościnnie w utworze „On ciągle walczył” u boku Krzysztofa Krawczyka.

Anna Monika Dąbrowska, znana też jako Ania (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ania rozpoczęła edukację muzyczną jako nastolatka. Będąc w liceum, uczyła się jednocześnie w szkole muzycznej w klasie kontrabasu. Przez pewien okres grała również na gitarze basowej i była wokalistką zespołu 4 Pory Roku, z którym brała udział w konkursach muzycznych. Dąbrowska urodziła się w Chełmie i zaczęła edukację muzyczną jako nastolatka. W szkole średniej Ania uczęszczała również do szkoły muzycznej. Dąbrowska pojawiła się po raz pierwszy publicznie w 2002 roku, jako uczestnik pokazu talentów wokalnych. W tym samym roku współpracowała z polskim piosenkarzem Krzysztofem Krawczykiem w jego hitowym albumie “…bo marzę i śnię”. W 2003 roku Ania wydała swój pierwszy solowy singiel “I See”, który odniósł bardzo skromny sukces. Gatunek jej muzyki to pop. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl