Sophie and the Giants – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Sophie and the Giants to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiego zespołu Sophie and the Giants zatytułowana “We Own The Night”.

„We Own The Night” prezentuje błogą atmosferę, która towarzyszy nam, gdy ludzi łączy moc muzyki.
„We Own The Night” przenosi słuchacza z powrotem w rytmiczną masę tańczących ciał.
Nowy utwór wyznacza ewolucję Sophie and the Giants od zespołu do solowego projektu – czytamy w serwisie media.universalmusic.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Lewis Gardiner, Olivia Sebastianelli, Sophie Scott, Taneisha Jackson oraz Tom Demac. Kompozycja została wyprodukowana przez Michael Burek i Tom Demac.

Singiel “We Own The Night” to następca singla “In the Dark” (nagranego wraz z Purple Disco Machine).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 19 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 746 909 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Roisino. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Koko Stoimenov.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Hypnotized” (nagranego wraz z Purple Disco Machine), który na Youtube ma już 117 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Hypnotized” po zdobyciu 120 milionów streamów oraz dotarciu na 1. miejsce w stacjach radiowych we Włoszech, podbił także polską listę Airplay Chart. “Hypnotized” był najpopularniejszym kawałkiem w stacjach radiowych w Polsce i trzecim w całej Europie[źródło]radioswinoujscie.pl. Materiał pokrył się pięciokrotną platyna[źródło]Wikipedia. W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 24-01-2022 czytamy: Ich poprzednia współpraca “Hypnotized” przekroczyła 350 milionów streamów, uzyskała wiele platynowych certyfikatów w całej Europie oraz zajęła 9. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam, w tym na 1. miejscu w Polsce.

Talent do pisania utworów oraz charakterystyczny wokal Sophie, zachwycają publikę od 2018 roku. Seria ostatnich remixów pomogła ugruntować miejsce Sophie w sercu obecnej kultury klubowej[źródło]media.universalmusic.pl 19 sierpnia 2022. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “Hypnotized” oraz “In the Dark” (obie nagrane wraz z Purple Disco Machine). Kawałek “Hypnotized” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a kawałek “In the Dark” numer 2. “Hypnotized” możecie posłuchać na tej stronie, a “In the Dark” na tej.

Najbliższy koncert formacji Sophie and the Giants ma się odbyć 22 listopada 2022 w London, UK, Moth Club, a kolejny 24 listopada 2022 w Cologne, Germany, Yuca.

źródło: media.universalmusic.pl, discogs.com, | radioswinoujscie.pl, open.fm, radioszczecin.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Single

“Monsters” (2018)
“Bulldog” (2018)
“Space Girl” (2018)
“Waste My Air” (2018)
“The Light” (2019)
“Runaway” (2019)
“Break the Silence” (2019)
“Hypnotized” with Purple Disco Machine (2020)
“Right Now” (2021)
“Don’t Ask Me to Change” (2021)
“Falene” with Michele Bravi (2021)
“In the Dark” (oraz Purple Disco Machine) (2022)
“We Own The Night” (2022)

Sophie and the Giants, czasem skracane także do SATG – brytyjska grupa muzyczna założona w 2015 w Sheffield. Zadebiutowali w 2018 roku z singlem „Monsters”. Formacja została założona przez Sophie Scott. Pierwotnie jej celem było tylko ćwiczenie grania kawałków na instrumentach ze znajomymi, którzy interesowali się muzyką i wykonywali ją amatorsko. Grupa jako swoje największe inspiracje wymienia takich wykonawców jak Siouxsie Sioux, Blondie, Radiohead i Jamie T. Gatunki ich muzyki to pop-rock, indie rock, punk rock i indie pop.

Ich debiutancka płyta EP-ka zatytułowana ‘Adolescence’ ukazała się w 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Island Def Jam Music Group i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 3 piosenki. Krążek pokazuje pełne mocy brzmienie Sophie and the Giants w całej krasie. Materiał zebrał wiele pozytywnych opinii krytyków muzycznych i mediów. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org?, en.wikipedia.org?, discogs.com? oraz wyspa.fm?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl