Artur Rojek – nowa piosenka

artur-rojekTytuł nowej piosenki Artura Rojka to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego piosenkarza Artura Rojka oraz producenta i rapera CatchUpa zatytułowana “Pusty”. Nutka jest energiczna i nieco punkowa.

“Nasza piosenka z @artur_rojek_official pt „pusty” już w internecie. Mega się jaram, to dla mnie ważny numer, wiec serdecznie proszę o słuchanie.
W dodatku wyprodukowal ten utwór giga kozak @magierski_71 z pomocą moich giga kozaków przyjaciół @frankleenbro @michas.aniol
Bierzcie i słuchajcie z tego wszyscy pozdrawiam” – czytamy na profilu CatchUpa w serwisie instagram.com

Gatunek nowej piosenki to Alternatywna/niezależna. Autorami tekstu są Artur Rojek oraz CatchUp, natomiast kompozytorami są CatchUp i ceniony producent Magiera.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 15 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 379 736 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Mateusz Miszczyński. Za zdjęcia odpowiadał Kuba Stoszek. Wystąpili: Artur Rojek, CatchUp, Frank Leen, Michał Anioł, Grzegorz Kłębek, Roman Dryamov, Uliana Sheleg.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 50-letniego artysty pt. “Syreny”, który na Youtube ma już 17 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Syreny” notowany był bardzo wysoko na listach przebojów największych stacji radiowych[źródło]Google, YouTube, i ?.

Artur Rojek to jeden z najpopularniejszych polskich artystów[źródło]rmf.fm 15 lipca 2022 i zarazem jedna z najbardziej uznanych postaci polskiej sceny gitarowej[źródło]eskarock.pl 2022-05-06. Artystyczna działalność Artura Rojka przez wiele lat była kojarzona głównie z grupą Myslovitz. Wokalista formację opuścił w 2012 roku[źródło]eska.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów solowych artysty zamyka wydany 13 marca 2020 roku krążek ‘Kundel’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Kayax/Agora. Płyta jest utrzymana w gatunku pop rock i zawiera 10 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

„Dlaczego kundel? Kundel to dla mnie ktoś pozornie mało ciekawy z ukrytym skarbem wewnątrz. Często wydaje się jakby prowadził szare i mało interesujące życie. Specjalnie nie błyszczy i ma widoczne wady, ale wcale się tego nie wstydzi. Woli to, niż być dla siebie obcym. Kundel budzi tęsknotę za prostym życiem, docenianiem tego, co się ma i akceptację siebie takim, jakim się jest – bezwstydnie i odważnie” – powiedział Artur.

“Nie należy słuchać “Kundla” w poszukiwaniu przebojów, bo takich tutaj nie znajdziemy. Usłyszymy za to dojrzałego faceta, który potrafi spojrzeć na przyziemne rzeczy i nadać im właściwej istotności” – napisał Łukasz Dębowski w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 8-10-2022 w miejscowości Wrocław, a kolejny 5-11-2022 w miejscowości Katowice.

Grzegorz „CatchUp” Szczerek, czyli producent muzyczny, dj, raper. Artysta to głośny debiutant ostatnich lat.
źródło: followrap.com, rmf.fm, instagram.com, polskieradio.pl, | rmf.fm, eskarock.pl, eska.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. A miało być jak we śnie
2. A miało być jak we śnie (feat. Taco Hemingway)
3. Beksa
4. Bez końca
5. Chciałbym umrzeć z miłości
6. Chwilę błyśniesz potem zgaśniesz
7. Cisza i Wiatr
8. Cokolwiek się zdarzy
9. Cucurrucucú paloma (cover)
10. Pusty
Pozostałe utwory są na tej stronie

Artur Rojek (ur. 6 maja 1972 w Mysłowicach) – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i gitarzysta. Członek zespołów Myslovitz (1992-2012) i Lenny Valentino (1998-2001). Był wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategoriach Wokalista roku (1997, 1999, 2000, 2001, 2002), Autor roku (2001), Kompozytor roku (2001). Jest dyrektorem artystycznym Off Festival, corocznym festiwalem muzycznym założonym w 2006 roku, który odbywał się w jego rodzinnym mieście Mysłowice do roku 2009. Obecnie festiwal odbywa się w Katowicach. W dniu 20 kwietnia 2012 r. Myslovitz poinformował o odejściu Rojka z formacji w oficjalnym komunikacie podpisanym przez wszystkich członków grupy. Gatunki muzyki Artura to rock alternatywny, pop alternatywny, indie rock, rock psychodeliczny i pop psychodeliczny.

Jego debiutancka solowa płyta “Składam się z ciągłych powtórzeń” ukazała się 4 kwietnia 2014 roku nakładem wytwórń płytowych Kayax/Agora. Album jest utrzymany w gatunkach rock oraz synth pop i zawiera 10 piosenek. Krążek promowany był trasą koncertową rozpoczętą 28 marca w Nowym Sączu. Producentem materiału został Bartosz Dziedzic znany ze współpracy m.in. z Moniką Brodką. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast miesięcznik Teraz Rock przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się podwójną platyną.

“Składam się z ciągłych powtórzeń” nie zawodzi pokładanych w płycie oczekiwań. Arturowi Rojkowi udało się w jedenastu piosenkach ze swego solowego albumu perfekcyjnie połączyć nowatorstwo brzmieniowe z klasycznym song-writingiem – napisał Paweł Gzyl w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.”

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz kultura.onet.pl