ATB, Topic, A7S – Your Love (9PM)

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemieckich producentów ATB i Topica oraz szwedzkiego piosenkarza A7S zatytułowana “Your Love (9PM)”. Singiel jest nową wersją kultowego przeboju ATB sprzed 23 lat – 9PM (Till I Come). ATB i Topic połączyli swoje charakterystyczne style podczas wspólnej pracy w studio, a pracując zdalnie z A7S dopracowali także nowy tekst. ATB i Topic dopasowali nutkę, jak określają, do tiktokowej rzeczywistości. Przejmujący wokal A7S oraz mocna, rasowa linia basu, oczywiście a la Slap House, razem z gitarowym hookiem i słoneczną trance energią dopełniają nową wersję. To pierwsza oficjalna przeróbka przeboju ATB z 1998 roku.

– Przez ostatnie 20 lat otrzymałem mnóstwo zapytań o covery, remake’i lub współpracę przy nowych wersjach „9PM (Till I Come)”, ale wszystkie odrzucałem, bo nigdy nie miałem satysfakcji z brzmienia czy podejścia do tematu. Aż pewnego razu trafiłem na „Breaking Me” Topica i wspólnie z moim menedżerem Rudim mieliśmy przeczucie, że te dwa światy świetnie by się dopełniły – powiedział ATB.

„9 PM (Till I Come)” to kawałek zawierający wokal Yolandy Rivery wydany jako debiutancki singiel i główny singiel z debiutanckiego albumu ATB “Movin ‘Melodies” (1999). Kompozycja stała się hitem w 1999 roku, plasując się na szczycie list przebojów w Irlandii i Wielkiej Brytanii, plasując się w TOP20 w 11 krajach na całym świecie i plasując się w TOP10 na amerykańskich i kanadyjskich listach przebojów dance. Była to pierwsza nutka muzyki trance w Wielkiej Brytanii, której udało się trafić na szczyt listy UK Official Singles Chart.

Gatunek nowej piosenki to Dance. Materiał napisali: ATB, Topic oraz A7S. Kompozycja została wyprodukowana przez ATB, Topica i Rudiego Dittmanna. Singiel znalazł się na listach przebojów w TOP20 w 14 krajach (w tym w Polsce [Airplay Top 100 – numer 11], w Wielkiej Brytanii [UK Singles (OCC) numer – 11], w Stanach Zjednoczonych [US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) – numer 12].

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 stycznia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 077 847 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu ATB pt. “Could You Believe”, który na Youtube ma już 33 mln wyświetleń? Zobaczymy.

ATB należy do najpopularniejszych DJ-ów na świecie. Artysta dzięki swojemu pierwszemu przebojowi „9 P.M. ( Till I Come )” stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów świata. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 48-letniego artysty zamyka wydany 21 kwietnia 2017 roku krążek “neXt”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kontor Records (Edel). Album jest utrzymany w gatunkach Dance-pop, Trance, Ambient i Downtempo. Płyta zawiera 25 numerów. Jest to jego dziesiąty album studyjny. Krążek na polskiej liście albumów ZPAV zajął najwyższą pozycję numer 14, i tak samo na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100.

“Album Next to 25 (!) utworów, które wyraźnie dzielą płytę na dwie części: pierwsza to ta bardziej taneczna, EDM-owa stylistyka, druga zaś – spokojniejsza, z całkowicie instrumentalnymi kompozycjami. W przeważającej ilości są to utwory całkiem udane, zachowujące styl Tannebergera i zgrabnie łączący się z popularnymi obecnie tendencjami” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 6.

“Niby to nic nowego, trzeba jednak przyznać, że lata doświadczeń sprawiły, iż niemiecki producent wie, jak wyciskać ze swych kompozycji taneczną energię” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 28 sierpnia 2021 w Budapest, Hungary, Parádé Remember.

Tobias Topic (urodzony 23 marca 1992 w Solingen), znany również jako Topic, to niemiecki DJ, producent i muzyk. Jego piosenka „Home” otrzymała platynę w Australii i Niemczech. “HOME” (ft. Nico Santos) ma 21,8 mln wyświetleń na YT. Przypomnijmy, że 31 lipca 2015 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Miles”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert 28-letniego artysty ma się odbyć 23 maja 2021 roku w Beachclub Nethen, Bekhauser Esch 170, Rastede, Germany.

Alexander Tidebrink (ur. 3 maja 1994), znany pod pseudonimem A7S, to szwedzki producent, autor piosenek i piosenkarz. Jego kolaboracja „Breaking Me” z niemieckim artystą Topic została wydana 19 grudnia 2019 roku. Kawałek osiągnął 10 czołowych miejsc w 24 krajach.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://umg.lnk.to/YourLove9PM

Tekst nagrania “Your Love (9PM)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: 4fun.tv, djpromotion.com.pl, | tme-event.com, allaboutmusic.pl, kultura.onet.pl, KM, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl