Blanka – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Blanki to: “Cara Mia”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

YouTube Music

Te nagranie dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://blanka.lnk.to/CaraMia

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka piosenkarki Blanki zatytułowana “Cara Mia”. Ten singiel o miłości idealnie wpasowuje się w święto zakochanych (kawałek na YT ukazał się właśnie w dniu zakochanych czyli 14 lutego).

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/cara-mia/1727167416?i=1727167421. Autorami tekstu są Vallo Kikas, Venla Edelmann, Kim Mannila, Ilon Adlercreutz oraz Blanka Stajkow. Kompozytorzy: Vallo Kikas, Venla Edelmann, Kim Mannila, Ilon Adlercreutz, Blanka Stajkow.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 14.[źródło]olis.pl

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 14 lutego 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 1 566 377 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowali Magic Mars. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Magic Mars. Blanka w wideoklipie zaprezentowała się w dwóch obliczach. Na początku widzimy ją w roli kelnerki, a po chwili zamienia się w gwiazdę estrady.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniej Artystki (wiek według Google) pt. “Solo”, który na YouTube ma już 69 mln wyświetleń? Zobaczymy. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 4. Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 1, a na liście AirPlay – TV (polska lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 3. Utwór w zestawieniu rocznym AIRPLAY 2022 zajął pozycję numer 87, a w zestawieniu rocznym OLiS – single w streamie 2023 numer 16 (dostęp 03.2024).

Blanka to jedna z czołowych polskich artystek[źródło]open.fm 22.09.2023. Jak czytamy w serwisie pomorska.pl, jej eurowizyjny przebój „Solo” znalazł się na liście najczęściej udostępnianych kawałków na całym świecie w jednym z największych serwisów streamingowych. Jednak piosenkarka zdobyła popularność w sieci jeszcze przed występem na Eurowizji – o czym czytamy w tym samym serwisie.

Najbliższy jej koncert ma sie odbyć 25-05-2024 w miejscowości Sopot.

Tekst nagrania “Cara Mia”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, olis.pl, rmf.fm, 4fun.tv, | open.fm, pomorska.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. Better
2. Solo
3. Boys Like Toys
4. Rodeo
5. Cara Mia

Biogram

Blanka Stajkow (ur. 23 maja 1999 w Szczecinie) – polska piosenkarka i fotomodelka. Reprezentantka Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu (2023). Gatunek jej muzyki to pop.

źródło: pl.wikipedia.org, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl