David Kushner – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Davida Kushnera to: “Daylight”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://davidkushner.lnk.to/daylight

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Davida Kushnera zatytułowana “Daylight”. Nutka opiera się na biblijnych motywach, które jeszcze w dzieciństwie skłoniły Davida do rozmyślań. Singiel ten zadebiutował na pierwszym miejscu na Spotify w Polsce oraz na szóstym miejscu na świecie. Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 1.[źródło]olis.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/daylight-single/1680069284. Materiał napisali: David Kushner, Hayd, Sarcastic Sounds oraz Josh Bruce Williams. Kompozycja została wyprodukowana przez Roba Kirwana (Hozier, „Take Me To Church”).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 14 kwietnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 965 671 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 3 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2023-04-17 czytamy, że klip znalazł się na pierwszym miejscu na karcie „Na czasie” na YouTube w Polsce. Reżyser/kierownik zdjęć – Luke Shaw & Landon Juern. Wideoklip stworzony przez Altar8 Studio przenosi Nas do kościoła w lesie. Otoczony przez żywioły David oddaje się refleksji.

Widać po ilości wyświetleń na YouTube, że ta produkcja okazała się kolejnym hitem Amerykanina po numerze “Mr. Forgettable”, który na YT ma 5,7 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Mr. Forgettable” zdobył certyfikat złotej płyty.

Tekst nagrania “Daylight”.

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, eska.pl, | YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
US
[17]
AUS
[18]
CAN
[19]
“Miserable Man”2022[A]3668
“Mr. Forgettable”[28]
“Burn”[29]
“Elk Grove”[30]2023
“Daylight”486
[31]
6
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Biogram

David Kushner to amerykański piosenkarz i autor piosenek. Wychowany na przedmieściach Chicago, przeniósł się do Los Angeles i zaczął wydawać muzykę. Nutka Kushnera „Miserable Man” (2022) stała się wiralowa na TikTok. Gatunek jego muzyki to pop. Jego debiutancka płyta EP-ka zatytułowana ‘Footprints I Found’ ukazała się 16 września 2022 roku. Album zawiera 7 piosenek i jest utrzymany w gatunku Alternatywna/niezależna. Producenci: Abe Parker, Alexander 23, David Kushner, Hayd, Sarcastic Sounds i Steve Rusch. Dwa kawałki z tego krążka “Miserable Man” i “Mr. Forgettable” stały się hitami, podbiły serca słuchaczy na całym świecie, a sam David wspiął się na playlistę Roots Rising. Czytaj więcej (en)
źródło: en.wikipedia.org, empik.com, genius.com, Google, allaboutmusic.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl