Calvin Harris, Ellie Goulding – Miracle

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka szkockiego producenta Calvina Harrisa oraz angielskiej piosenkarki Ellie Goulding zatytułowana “Miracle”. To nie pierwsza współpraca obu artystów. Angielka wystąpiła wcześniej gościnnie w dwóch singlach Szkota “I Need Your Love” (2013) i “Outside” (2014). “Miracle” wyraźnie odbiega od brzmienia, do którego duet przyzwyczaił nas w “I Need Your Love” i “Outside”. Kawałek ten to hołd w stronę trance’owy lat 1995-2003.

“Na dużą pochwałę zasługują oczywiście wysokiej klasy wokale Ellie Goulding, niecodzienna koncepcja i odpowiednia energia, która sprawia, że Miracle po prostu chce się słuchać” – czytamy w serwisie ftb.pl.

Gatunek nowej piosenki to Trance[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_(Calvin_Harris_and_Ellie_Goulding_song). Materiał napisali: Calvin Harris, Ellie Goulding, R.I.Pablo, LOSTBOY oraz BURNS. Kompozycja została wyprodukowana przez Calvina Harrisa i szkockiego producenta BURNSA.

Piosenka została po raz pierwszy zagrana na żywo w Limie w Peru 24 lutego 2023 roku jako część setlisty Calvina na jego trasę koncertową po Ameryce Południowej w 2023 roku.wiki

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 5 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 3, a na liście UK Dance (OCC) numer 1 (dostęp 18.03.2023).

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na Youtube ukazało się 10 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 414 201 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniego Szkota „This Is What You Came For” (z gościnnym udziałem Rihanny), który na Youtube ma już 2,6 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel „This Is What You Came For” znalazł się w TOP5 na 44 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 18 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 3, natomiast na polskiej liście Dance Top 50 zajął pozycję numer 6. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2, na liście UK Dance (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 3, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 15, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 8, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) również numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 2, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 3. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie diamentowej płyty (dostęp 19.02.2023).

Calvin Harris to jeden z najpopularniejszych producentów i DJ-ów na świecie. Od lat specjalizuje się w elektro-popowych hitach, które powstają w kolaboracjach z największymi gwiazdami[źródło]rytmy.pl 26 maja 2022. Muzyk na początku swojej kariery tworzył i nagrywał kawałki, które publikował w serwisie Myspace[źródło]ebilet.pl i KM. Artysta popularność zdobył po wydaniu debiutanckiej płyty zatytułowanej “I Created Disco”[źródło]Wikipedia i KM. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty Sam Smith zatytułowana “I’m Not Here To Make Friends” (gościnnie wystąpił Calvin Harris), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 5 sierpnia 2022 roku krążek ‘Funk Wav Bounces, Vol. 2’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Płyta jest utrzymana w gatunkach Disco pop, EDM-pop oraz post-disco i zawiera 14 numerów. Producent zaprosił do współpracy nad albumem 23 najbardziej dynamicznych artystów muzyki współczesnej. Gościnnie na materiale wystąpili: 21 Savage, Dua Lipa, Young Thug, Stefflon Don, Chloë, Coi Leray, Charlie Puth, Shenseea, Normani, Tinashe, Offset, Busta Rhymes, Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams, Jorja Smith, Lil Durk, 6lack, Donae’o, Snoop Dogg, Latto, Swae Lee, i Pusha T. Wydawnictwo to kontynuacja poprzedniego albumu Szkota zatytułowanego ‘Funk Wav Bounces Vol. 1’ (2017). W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 60/100, na podstawie 12 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 7 listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycje numer 5, a na liście US Billboard 200 numer 17[źródło]Wikipedia, jazzsoul.pl.

Najbliższy jego koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Coachella (Weekend One), które ma mieć miejsce w dniach 14-16 kwi 2023 w Indio, CA, US, a kolejny na wydarzeniu pn. Coachella (Weekend Two), które ma mieć miejsce w dniach 21-23 kwi 2023 w Indio, CA, US.

Ellie Goulding, właśc. Elena Jane Goulding (ur. 30 grudnia 1986 w Lyonshall) – brytyjska wokalistka i autorka tekstów. Jej kariera rozpoczęła się od momentu poznania producentów muzycznych Starsmith oraz Frankmusik, następnie została zauważona przez Jamiego Lillywhite’a. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Love Me Like You Do”, który ma już 2,2 mld wyświetleń. 17 lipca 2020 roku ukazał się jej album studyjny zatytułowany ‘Brightest Blue’. Wykonawczyni w tym roku ma wystąpić w Polsce. Artystka ma dać koncert na wydarzeniu pn. Orange Warsaw Festival, które ma mieć miejsce w dniach 2-3 cze 2023 w Warszawie. Natomiast najbliższy koncert piosenkarki ma się odbyć 2 maja 2023 w Liverpool, UK, Hangar34.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://calvinharris.lnk.to/MiracleEG

Tekst nagrania “Miracle”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, shiningbeats.pl, ftb.pl, | rytmy.pl, ebilet.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?