CLASSIC – Będę Czekać

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Classic zatytułowana “Będę Czekać”. Kawałek to prawdziwe i klasyczne disco polo, które porywa do tańca. Łatwy tekst do zapamiętania zostaje w głowie po zaledwie jednym przesłuchaniu. Numer ten to prawdziwy majstersztyk. Mariusz i Robert zaprezentowali nutkę po raz pierwszy podczas koncertu dla Mam w telewizji TVP.

Gatunek piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Robert Klatt, natomiast kompozytorami są Mariusz Winnicki oraz Artur Telus. Na YT ukazały się także remixy kompozycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 21 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 039 151 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 71 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideoklip wyreżyserował Marcin Sobociński. Za scenariusz odpowiadali Natalia Narojczyk i Marcin Sobociński, a za zdjęcia Krzysztof Sandomierski.

“Doskonały teledysk jak na grupę Classic przystało, który przyciąga uwagę i nie jest tak łatwo oderwać od niego wzrok” – czytamy w serwisie disco-polo.eu.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „To nie przyjaźń tylko miłość”, który na Youtube ma już 51 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „To nie przyjaźń tylko miłość” miał premierę na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda 2013. Formacja otrzymała za niego nagrodę Grand Prix. W wideoklipie do nutki główne role zagrali aktor Krzysztof Kiersznowski i modelka oraz aktorka Monika Ordowska[źródło]hitydiscopolo.pl. W artykule opublikowanym w serwisie muzyka.interia.pl w dniu 8 listopada 2013 czytamy: Na planie teledysku można było też zobaczyć najnowszy model bentleya continental – jedyny egzemplarz w Polsce.

Formacja Classic to legendarny zespół disco polo, który na swoim koncie ma wiele hitów. Ich klasyczny styl oczarował tysiące fanów muzyki disco polo[źródło]disco-polo.info 22 Luty 2021. Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie z inicjatywy trzech mężczyzn: Roberta Klatta, Jacka Ambroziaka i Waldemara Kiełbasińskiego. Skład grupy formował się przez lata[źródło]polotv.pl. Grupa występowała obok takich gwiazd jak Varius Manx, De Mono, FNŻ, Elektryczne Gitary czy Róże Europy[źródło]kultura.onet.pl. Przypomnijmy, że 24 czerwca 2016 roku, nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska, ukazał się krążek zespołu “Miłego dnia”. Producent: World Media Robert Klatt. Mastering i mix: Winicjusz Chróst w Studio Chróst w Sulejówku. Najbliższy koncert grupy ma się odbyć 25-08-2022 w miejscowości Iłowa.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music
Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych
https://ffm.to/classic-bede_czekac

źródło: disco-polo.info, disco-polo.eu, | hitydiscopolo.pl, muzyka.interia.pl, disco-polo.info, polotv.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl