OneRepublic – I Ain’t Worried

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu OneRepublic zatytułowana “I Ain’t Worried”. Nutka została wydana 13 maja 2022 jako singiel promujący film Top Gun: Maverick. Kawałek znalazł się na ścieżce dźwiękowej Top Gun: Maverick (Music From The Motion Picture). Pierwszą nutką promującą film był numer pt. “Hold My Hand”, którego wykonała Lady Gaga.

Top Gun: Maverick to amerykański film akcji z 2022 roku, którego premiera w Polsce odbyła sie w dniu 27 maja 2022 roku. Za reżyserię odpowiadał Joseph Kosinski, a scenariusz napisali: Ehren Kruger, Eric Warren Singer i Christopher McQuarrie, inspirując się powieścią Petera Craiga i Justina Marksa. Jest to sequel filmu Top Gun, wydanego 36 lat wcześniej, w 1986. W roli głównej wystąpił Tom Cruise jako komandor Pete „Maverick” Mitchell, który powtórzył swoją rolę z poprzedniej części, a obok niego w filmie wystąpili także Miles Teller, Jennifer Connelly, Jon Hamm, Glen Powell, Monica Barbaro, Lewis Pullman, a także Ed Harris oraz Val Kilmer.

Gatunki nowej piosenki to Pop rock i sunshine pop[źródło]Wikipedia. Materiał napisali: Björn Yttling, Tyler Spry, Peter Morén, Brent Kutzle, John Eriksson oraz Ryan Tedder. Kompozycja została wyprodukowana przez Simon Oscroft, Tyler Spry, Brent Kutzle i Ryan Tedder.

Po wydaniu kawałek został pozytywnie przyjęty przez krytyków muzycznych, chwalących go za słoneczną produkcję i optymistyczną melodię. Aby promować film i piosenkę wraz z wydaniem ścieżki dźwiękowej, OneRepublic wykonało po raz pierwszy „I Ain’t Worried” 28 maja 2022 roku w programie The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Zespół wykonał piosenkę po raz drugi w Good Morning America (GMA) 15 lipca 2022 roku w Times Square Studios na Manhattanie.

W artykule opublikowanym w serwisie muzyka.dziennik.pl w dniu 10 sierpnia 2022 czytamy o „I Ain’t Worried”: Do tej pory zdobył ponad 255 milionów odsłuchań na całym świecie i znajduje się na topowych playlistach, takich jak Today’s Top Hits w Spotify, Today’s Hits w Apple Music i All Hits w Amazon Music. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP15 na 24 listach przebojów, w tym w Nowej Zelandii znalazł się na pierwszym miejscu. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 9, na liście US Billboard Hot 100 numer 19, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 22, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 11, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 11. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Akustycznej wersji kawałka możecie posłuchać a tej stronie.

Singiel “I Ain’t Worried” to następca singla “You Were Loved” (nagranego wraz z Gryffin).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 13 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 42 491 178 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 68 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideoklip wyreżyserował Isaac Rentz (jest reżyserem wielu teledysków m.in. Ava Max: Who’s Laughing Now?, Jonas Blue & Why Don’t We: Don’t Wake Me Up, Mabel, Jax Jones, Galantis: Good Luck). Klip zawiera sceny z filmu Top Gun: Maverick. W wideoklipie widzimy również grupę OneRepublic na plaży na tle zachodzącego słońca. Wakacyjny klimat klipu w połączeniu z beztroską melodią przynosi ciepły, letni klimat.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu OneRepublic pt. “Counting Stars”, który na Youtube ma już 3,6 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Counting Stars” osiągnął pierwsze miejsce w wielu krajach, w tym w Polsce, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, drugie miejsce w Stanach Zjednoczonych i TOP10 w 20 krajach[źródło]Wikipedia.

OneRepublic to jedna z najpopularniejszych amerykańskich formacji ostatnich lat[źródło]radiozet.pl 07.05.2021. OneRepublic to jedna z grup, które powstały na fali fascynacji twórczością Coldplay, w których muzyce ważną rolę odgrywają pianino oraz emocjonalny wokal połączone z zaangażowanymi tekstami w stylu U2[źródło]rmf.fm 2019. “Native” – trzeci studyjny krążek w dyskografii OneRepublic wyniósł kapelę na szczyty popularności[źródło]bonito.pl. Zespół może pochwalić się niesamowitą karierą pełną nagród i wielkich hitów[źródło]radiozet.pl 07.05.2021.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych kapeli zamyka wydany 27 sierpnia 2021 roku krążek ‘Human’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Mosley Music Group i Interscope. Album jest utrzymany w gatunku Soft Rock. Standardowa edycja płyty zawiera 12 numerów. Jest to ich piąty album studyjny. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że wydawnictwo znalazło się w TOP20 na 16 listach, w tym na pierwszym miejscu w Szwajcarii. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął 31 miejsce, na liście UK Albums (OCC) 30 miejsce, a na liście US Billboard 200 11 miejsce. Co sądzą krytycy o płycie? Na Wikipedii czytamy: The album polarised music critics, who admired the lyricism and composition of some tracks, but were divided over the overproduced vocals, opaque production, and the excess of rap-trap verses and melodies in much of the songs. Translator nam to przetłumaczył następująco: Album spolaryzował krytyków muzycznych, którzy zachwycali się liryzmem i kompozycją niektórych utworów, ale byli podzieleni przez nadprodukcję wokali, nieprzejrzystą produkcję i nadmiar rap-trapowych zwrotek i melodii w większości utworów. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 2 recenzji[źródło]Wikipedia, discogs.com, albumoftheyear.org.

“Human to album, który nie musi „gonić” trentów, on tym trendem jest. Choć jeśli ktoś wcześniej słyszał jakąkolwiek piosenkę od OneRepublic, to dobrze wie, jak brzmi Human. Czy to dobrze, czy źle? Nie wiem. Jednak album z pewnością trzyma wysoki poziom i nie jednej osobie umili czas” – napisała Oliwia Szeląg w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 20 sierpnia 2022 w Chula Vista, CA, US, North Island Credit Union Amphitheatre, a kolejny 21 sierpnia 2022 w Phoenix, AZ, US, Ak-Chin Pavilion.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://onerepublic.lnk.to/iaintworried

Tekst nagrania “I Ain’t Worried”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: kultura.poinformowani.pl, | radiozet.pl, rmf.fm, bonito.pl, discogs.com, albumoftheyear.org, meteor.amu.edu.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl