Sławomir – Andrzej

Jakiś czas temu w sieci ukazała się piosenka polskiego piosenkarza Sławomira zatytułowana “Andrzej”. Singiel ten to bardzo pogodna, utrzymana w bałkańskich klimatach nutka. Artysta po raz kolejny zadbał o to, aby refren jego nowości, nie wypadł szybko z głowy.

Gatunek piosenki to disco polo. Autorem tekstu i kompozytorem jest Sławomir.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 2 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 228 063. Wideoklip wyreżyserowali i scenariusz napisali Kajra&Sławomir.

Termin premiery materiału nie jest przypadkowy. Kawałek jest zadedykowany tacie artysty i pojawiał się w dniu jego urodzin. Tytułowy Andrzej zdaniem Sławomira nie stroni od alkoholu i całkiem nieźle gra w piłkę.

Andrzej to nie tylko imię mojego Taty, to także styl życia – napisał Sławomir.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniego finalisty „Twoja twarz brzmi znajomo” pt. „Miłość w Zakopanem”, który na Youtube ma już 243 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „Miłość w Zakopanem” był grany praktycznie w każdej rozgłośni radiowej[źródło]lolmania.eu. Hit ten w krótkim czasie wdarł się na listy przebojów w całej Polsce[źródło]nutyliterowe.pl. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat poczwórnie diamentowej płyty[źródło]Wikipedia.

Sławomir to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy[źródło]nowiny24.pl 7 lipca 2021. Początki kariery Sławomira sięgają początku 2014 r., kiedy premierę miał utwór “Megiera”. To wtedy znany dotychczas głównie jako aktor Sławomir Zapała pokazał swój nowy wizerunek – charakterystyczny wąs, zaczeska na głowie, bujne owłosienie na klacie, Volkswagen Golf 3[źródło]muzyka.interia.pl. Sławę przyniósł mu hit „Miłość w Zakopanem” z 2017 roku[źródło]rmf.fm. Teledyski tego samozwańczego odkrywcy gatunku rock-polo mają wielomilionową oglądalność.

16 października 2020 roku, nakładem wytwórni płytowej Too Fast Train Records, ukazał się krążek artysty zatytułowany „The Best Of”. Płyta jest utrzymana w gatunkach Rock oraz Pop i zawiera 15 numerów. Mimo przekornego tytułu, na płycie znajdziemy same premierowe kawałki[źródło]realnews.pl. W nagraniach udział wzięli cenieni muzycy sesyjni[źródło]muzyka.interia.pl.

„Ta płyta jest jak moje życie, a żyję szeroko” – określa materiał jednym zdaniem Sławomir.

“Oprócz dopieszczonych grafik, otrzymujemy śpiewnik z tekstami i akordami. To ukłon w stronę muzykujących słuchaczy Rock Polo. Każdego fana, który zamówi płytę w pre-orderze Sławomir i Kajra uhonorują własnoręcznym podpisem. Posiadaczy fizycznego krążka – Sławomir postanowił nagrodzić dodatkowym bonusem muzycznym, który ukryty jest na krążku i mogą go usłyszeć tylko posiadacze płyty w wersji CD” – czytamy w informacji od wydawcy[źródło]muzyka.interia.pl.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Tekst nagrania “Andrzej”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
źródło: radiosochaczew.pl, radiosupernova.pl, open.fm, | lolmania.eu, nutyliterowe.pl, nowiny24.pl, muzyka.interia.pl, rmf.fm, realnews.pl, KM, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl