Rihanna, PartyNextDoor – Believe It

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka barbadoskiej piosenkarki Rihanny oraz kanadyjskiego piosenkarza i producenta PartyNextDoor zatytułowana “Believe It”. Para współpracowała już niejednokrotnie w przeszłości, m.in. przy tworzeniu hitów „Work” i „Wild Thoughts”. Nowy kawałek został wydany jako czwarty singiel z trzeciego studyjnego krążka PartyNextDoor zatytułowanego “Partymobile”. Płyta ukazała się 27 marca 2020 roku nakładem wytwórń płytowych OVO Sound i Warner. Album jest utrzymany w gatunkach Alternative R&B, dancehall oraz vaporwave i zawiera 15 numerów. Brytyjski dziennik The Times przyznał wydawnictwu 2 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast kanadyjski magazyn muzyczny Exclaim! przyznał materiałowi ocenę 6/10. Płyta została wyprodukowana przez Biznessa Boi, Cardiaka Ninetyfoura i DJ Prince. Album zajął najwyższą pozycję numer 8 na liście US Billboard 200 oraz 7 na UK Albums (OCC).

Gatunek nowej piosenki to R&B i Soul[źródło]https://music.apple.com/pl/music-video/believe-it-lyric-video/1662231403?l=pl. Materiał napisali: Jahron Brathwaite, Robyn Fenty, Andre Robertson, Carl McCormick oraz Eric Dugar. Kompozycja została wyprodukowana przez NinetyFoura, Cardiaka i Biznessa Boi.

To pierwsza nutka od trzech lat, w którym słyszymy Rihannę. Kawałek zadebiutował pod numerem 12 na UK Singles Chart i pod numerem 23 na Billboard Hot 100.

Oficjalne audio do nowego utworu na Youtube ukazało się 27 marca 2020 roku. W dniu 4.10.2020 klip ma 34 547 447 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniej Barbadoski pt. “Diamonds”, który na Youtube ma już 1,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Diamonds” znalazł się na szczytach list przebojów w ponad 20 krajach na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych kawałek zadebiutował na 16 miejscu listy Billboard Hot 100 i sprzedał się w 133 000 kopii w pierwszym tygodniu. Nutka na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajęła najwyższą pozycję numer 3. Materiał pokrył się sześciokrotną platyną.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/d1wj8

Tekst nagrania “Believe It”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Rihanna to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Rihanna karierę w branży muzycznej zaczęła w 2003 r., gdy wzięła udział w przesłuchaniu organizowanym przez producenta Evana Rogersa. Krążek “Good Girl Gone Bad” przyniósł artystce światową sławę. Wokalistka jako inspirację wymienia twórczość Alicii Keys i Beyonce. Jej debiutancka płyta odniosła wielki sukces.

Przypomnijmy, że studyjną dyskografię artystki zamyka album “Anti”, który ukazał się 28 stycznia 2016 roku nakładem wytwórń płytowych Westbury Road i Roc Nation. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop, hip hop, soul oraz R&B i zawiera 13 kawałków. 1 lutego 2016 roku krążek zadebiutował na 27 miejscu na liście Billboard 200. Wydawnictwo otrzymało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 73, na podstawie 31 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się potrójną platyną. Jest to ósmy album studyjny Rihanny.

“[…] Anti jest daleko do mainstreamowych dźwięków. Na próżno szukać tutaj nowych radiowych hitów, które będą grać wszystkie komercyjne rozgłośnie na świecie. Fani popowej strony Rihanny, albumu Loud i kawałków typu We Found Love, Don’t Stop The Music czy Only Girl (In The World) mogą czuć się zakłopotani” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

W ubiegłym roku miał ukazać się nowy krążek wykonawczyni, jednak do dziś nie ujrzał światła dziennego.

Jahron Anthony Brathwaite (ur. 3 lipca 1993), znany jako PartyNextDoor, to kanadyjski piosenkarz, autor piosenek, raper i producent muzyczny. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Recognize” (feat. Drake), który ma już 185 mln wyświetleń.

źródło: radiozet.pl?, music.apple.com, | wysokieobcasy.pl, plotek.pl, allaboutmusic.pl, rmf.fm, koncertomania.pl, Wikipedia, i inne?