CZADOMAN – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Czadomana to: “Renia”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://ffm.to/czadoman-renia

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego wokalisty Czadomana zatytułowana “Renia”.

Gatunek nowej kompozycji to disco polo. Autorami tekstu są CZADOMAN / Eryk Hutor / QRULIK. Muzyka: CZADOMAN / Eryk Hutor / QRULIK.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 15 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 878 458 wyświetleń na YT. Wideo to dzieło ekipy Stykky Media.

“Nowy teledysk do utworu “Renia” zachwyca nie tylko swoją energią i tanecznym klimatem, ale również niesamowitą estetyką. Produkcja obfituje w liczne piękne kobiety i wciągającą fabułę, która trzyma w napięciu od pierwszych sekund” – czytamy w serwisie disco-polo.info.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 37-letniego artysty pt. „Ruda tańczy jak szalona”, który na Youtube ma już 132 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że wideoklip do singla „Ruda tańczy jak szalona” został wyróżniony w 2015 roku, podczas pierwszej edycji festiwalu muzycznego Polsat Super Hit Festiwal, zdobywając 3. miejsce w kategorii Hity Sieci za największą liczbę odsłon na YouTube. Nutka na liście TOP Dyskoteki (cotygodniowe zestawienie 50 najczęściej odtwarzanych utworów w polskich klubach i dyskotekach) zajęła pozycję numer 10. Jako ciekawostkę podamy, że coverband Eternit przerobił przebój Czadomana na klimat z pogranicza rocka i metalu.

Czadoman to jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki disco polo. Ma na koncie mnóstwo przebojów. Jego single można usłyszeć w wielu stacjach radiowych[źródło]radiosupernova.pl 2023-06-19. Muzyk debiutował w 2013 roku. Na szerokie muzyczne wody wypłynął w 2015 roku i od tamtej pory nie schodzi z piedestału najbardziej lubianych przedstawicieli swojego gatunku muzycznego. Artysta zyskał popularność dzięki nutce „Ruda tańczy jak szalona”.

Przypomnijmy, że w 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej Magic Records, ukazał się krążek muzyka zatytułowany ‘Czadomania 3’. Płyta zawiera 14 numerów i jest utrzymana w gatunkach Disco Polo i Tech House. Album jest pełen niezwykle popularnych przebojów wykonawcy, ale i bonusów, które zaskoczą niejednego fana. Wydawnictwo wypełnione jest pozytywnymi emocjami i rozkręcisz nim każdą imprezę.
Album dostępny jest na platformie Spotify.
[album – źródło]discogs.com, empik.com

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 15-07-2023 w miejscowości Nowy Staw.

Tekst nagrania “Renia”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, | eskarock.pl, radiosupernova.pl, voxfm.pl, discogs.com, empik.com, Google, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Lista utworów

1. Bliźniaczki
2. Chodź na kolana
3. Jestem Superbohaterem
4. Kochane panie
5. Kotek i myszka
6. Pokochaj mnie
7. Ruda tańczy jak szalona
8. Ruszaj się
9. Jak to jest
10. Pierwszy Taniec
11. Renia
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Czadoman, właśc. Paweł Dudek (ur. 8 lutego 1986) – polski wokalista. Pochodzi z Opalewa, w województwie lubuskim. Karierę muzyczną zaczynał pod własnym imieniem i nazwiskiem jako wokalista zespołu muzycznego Arena, który wykonywał muzykę rockową. Gatunki jego muzyki to disco polo i dance.

Jego debiutancka płyta zatytułowana Czadomania ukazała się 16 czerwca 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Lemon Records i jest utrzymana w gatunkach polo i dance. Album w 2016 roku otrzymał status podwójnej platynowej płyty. Krążek zawiera 10 piosenek. Wydawnictwo jest różnorodne, nadające nową jakość muzyce tanecznej, zawierające czadowy materiał, pełen energetycznych przebojów, przy których można poszaleć przy różnych okazjach. Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, empik.com i ?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl