DARIA, PELICAN – Lowkey

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki DARII oraz trio DJ-ów PELICAN zatytułowana “Lowkey”. Ekipą Pelikan tym razem wystąpiła w podwójnej roli. Jako producenci i jako artyści.

“Co jeszcze sprawia, że ten numer jest jest taki niezwykły? Po pierwsze zniewalający i magnetyzujący wokal Darii, po drugie marimba nadająca magicznego i miękkiego brzmienia temu kawałkowi i po trzecie jego dynamika.”

Gatunek nowej piosenki to dance. Autorami tekstu są Amber Van Day, SaLem, Kevin Zuber oraz Daria Marcinkowska, natomiast kompozytorami są Amber Van Day, Marcin Puchalski i Kevin Zuber.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 7 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 86 223 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Dawid Ziemba, który był także kierownikiem zdjęć do teledysku.

W opisie pod wideo czytamy:

“Lowkey” is Daria’s next single she came to hit you with! Her records so far achieved an amazing success! “Love Blind” reached golden record status, her second single “Paranoia” reached platinum status and “Never ending story” became most played song on radio in Poland!

W komentarzu pod wideo DARIA napisała:

“Dziekuje, ze jesteście! thanksdoc nie zapomnijcie subskrybować oraz koniecznie dodajcie mnie na instagramie! http://www.instagram.com/itsdariamarx/”

DARIA to wokalistka-songwriterka, którą możecie kojarzyć z dziesiątej edycji The Voice of Poland[źródło]uptone.pl. Dziewczyna zachwyciła interpretacją nutki “Lay Me Down?”. Artystka odnosi coraz większe sukcesy na polskiej scenie muzycznej[źródło]eska.pl 2021-08-28. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “PARANOIA”, który ma już 23 mln wyświetleń. Warto dodać, że singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Tekst nagrania “Lowkey”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji to skorzystaj z tej strony.

źródło: open.fm | uptone.pl, eska.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl