Daria Zawiałow – FIFI HOLLYWOOD

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Darii Zawiałow zatytułowana “FIFI HOLLYWOOD”. Singiel ten jest pierwszą zapowiedzią czwartego krążka studyjnego artystki zatytułowanego ‘Rozdział 92’. Jego premierę zaplanowano na jesień tego roku. Daria do pracy nad płytą zaprosiła jednego z najlepszych polskich producentów – Bartosza Dziedzica (był odpowiedzialny za legendarne już albumy – “Grandę” Brodki czy “Małomiasteczkowego” Dawida Podsiadło).

– Bałam się, czy nam się to uda, bo to jednak dotarcie się z nowym producentem, zderzenie dwóch energii. Wiedziałam, że na pewno muszę zrobić płytę z kimś innym – tłumaczy Daria.

Gatunek nowej piosenki to Pop Rock[źródło]https://www.discogs.com/master/3189006-Daria-Zawia%C5%82ow-Fifi-Hollywood. Autorką tekstu jest Daria Zawiałow. Muzyka: Daria Zawiałow oraz Bartosz Dziedzic.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 2, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 13.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 285 852 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 49 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Obsada: Miranda Swain, Shavand Taghizadeh, Zachary Webber, Vida Bahimi.

“Towarzyszy mu [kawałkowi “FIFI HOLLYWOOD” – przyp. red.] nakręcony w Los Angeles [do którego Daria bezpośrednio odwołuje się w refrenie – przyp. red.] teledysk, który jednak nie ukazuje zjawiskowości Miasta Aniołów, a wręcz przeciwnie – ukazuje kryjący się w nim brud” – czytamy w serwisie natemat.pl.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniej artystki pt. “I Ciebie też, bardzo” (nagranego wraz z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino w ramach Męskie Granie Orkiestra 2021), który na Youtube ma już 53 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Wideoklip do tego kawałka jest pierwszym na świecie teledyskiem w pełni zrealizowanym z pokładu drona FPV oraz kamery RED Komodo[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Daria Zawiałow to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych współczesnych polskich wokalistek[źródło]eskarock.pl 2022-08-18. Popularność zyskała dzięki wygranej w “Szansie na sukces” oraz udziale w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu[źródło]mosirkrosno.pl 17 listopad 2022. Daria przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku[źródło]muzykoholicy.com. Wykonawczyni wystąpiła na największych muzycznych festiwalach w Polsce. Ma na swoim koncie występy na Openerze, Orange Warsaw Festiwal oraz Męskim Graniu[źródło]eska.pl 2019-05-15. Daria w 2022 roku została nagrodzona trzema Fryderykami w nastepujących kategoriach: Utwór roku, Kompozytor roku oraz Artysta roku[źródło]natemat.pl 12 maja 2023. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “I Ciebie też, bardzo” (Męskie Granie Orkiestra 2021, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino) oraz nutka Quebonafide “BUBBLETEA”, w której gościnnie wystąpiła Daria. Pierwszego kawałka możecie posłuchać na tej stronie, a drugiego na tej.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 11 czerwca 2021 roku krążek ‘Wojny i noce’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunku Alternatywa i zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS i na 1 miejscu listy OLiS dla albumów winylowych. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. “Wojny i noce” to trzeci krążek studyjny Darii Zawiałow.

“Wojny i Noce to płyta kompletna – dopięta na ostatni guzik. Każdy dźwięk, każdy wers – wszystko gra tak, jak powinno. Płyta czerpie wszystko, co najlepsze ze spuścizny muzyki elektronicznej i punkowej, lecz nie jest to ślepe naśladownictwo” – napisał Patryk Pelo w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 2-12-2023 w miejscowości Warszawa, a kolejny 3-02-2024 w miejscowości Poznań.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://dariazawialow.lnk.to/FIFIHOLLYWOOD

Tekst nagrania “FIFI HOLLYWOOD”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: discogs.com, olis.pl, polskieradio.pl, natemat.pl, kayax.pl, | eskarock.pl, mosirkrosno.pl, muzykoholicy.com, eska.pl, olis.pl, allaboutmusic.pl, kultura.onet.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl