Dawid Kwiatkowski – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Kwiatkowskiego to: “Taki jak Ty”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/DawidKwiatkowskiTakijakTy

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Taki jak Ty”.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 23.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/taki-jak-ty-single/1707429032. Tekst: Dawid Kwiatkowski, Patryk Kumór. Muzyka: Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Emilian Waluchowski, Dawid Kwiatkowski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 27 wrzesień 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 185 798 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Adam Chill Woźniakiewicz, który odpowiadał również za zdjęcia. Za scenariusz odpowiadali: Dawid Kwiatkowski, Adam Chill Woźniakiewicz.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniego artysty pt. “Proste”, który na Youtube ma już 30 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Proste” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Wyróżnienia: Nutka w konkursie Gorąca 100 w kategorii 100 największych hitów 2021 zajęła 47. miejsce, a w konkursie Przebój roku RMF FM 2021 w kategorii Przebój roku zajęła 15. miejsce. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty.

Dawid Kwiatkowski jest jednym z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce[źródło]radiosupernova.pl 2023-10-26. Muzyk zyskał ogromną popularność dzięki takim przebojom jak “Biegnijmy”, “Na zawsze” czy “Nie zmienisz mnie”[źródło]ochota.um.warszawa.pl 25.08.2023. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy[źródło]plejada.pl i cgm.pl. Muzyk w tym roku obchodził 10-lecie występów na scenie[źródło]ludzie.fakt.pl 27 maja 2023.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawcy zamyka wydany 29 października 2021 roku krążek ‘Dawid Kwiatkowski’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Producers: Dawid Kwiatkowski, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Lanberry i Patryk Kumór. Featuring: Sound’n’Grace. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.

“Ta płyta to nowy rozdział w muzycznej ewolucji artysty, który powraca z nową energią, dojrzałością i siłą, zdobywając coraz większe rzesze fanów” – napisano w serwisie 4fun.tv.

W tym momencie powinnam polecić utwory, które warto sprawdzić, jednak prawda jest taka, że warto przesłuchać cały krążek. […] Jak sami widzicie (i mam nadzieje, że również słyszycie), album Dawid Kwiatkowski może się otrzeć o bycie w przyszłości kultowym – napisano w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

[album – źródło]Wikipedia, 4fun.tv, meteor.amu.edu.pl, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 23-02-2024 w miejscowości Wrocław, a kolejny 24-02-2024 w miejscowości Kraków.

Tekst nagrania “Taki jak Ty”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, olis.pl, | radiosupernova.pl, ochota.um.warszawa.pl, plejada.pl, cgm.pl, ludzie.fakt.pl, 4fun.tv, meteor.amu.edu.pl, genius.com, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. #Aloha
2. #Hot16Challenge2
3. 2+2 feat. Jay Delano
4. 3 Żywioły
5. Afraid
6. Bad Habits
7. Be Alright
8. Bez Ciebie
9. Café de Paris
10. Lustro (oraz Bedoes)
11. Taki jak Ty
Pozostałe utwory są na tej stronie

W 2018 roku wystąpił również gościnnie w utworze „Prezent” u boku Flirtini.

Biogram

Dawid Piotr Kwiatkowski (ur. 1 stycznia 1996 w Gorzowie Wielkopolskim) – polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych. Gatunek jego muzyki to muzyka pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “9893” ukazała się 19 listopada 2013 nakładem wytwórni płytowej My Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Jay Delano i Patryk Kumór. Producentem krążka jest Paweł Gawlik. Materiał pokrył się złotem. Krążek zadebiutował na 1. miejscu zestawienia OLiS. Materiał nagrany został w dużej części na żywych instrumentach. Mastering albumu robiony był we Francji w studiu, gdzie pracowano przy krążkach takich wykonawców jak David Guetta, Avicii czy Kanye West.

“Jest to kod do mojego telefonu. Zakładając ten kod, myślałem o czymś dla mnie bardzo ważnym i to cała tajemnica” – Dawid o tytule albumu.

“To 4 miesiące ciężkiej pracy mojej i producentów, całych dni w studiu, tysięcy rozmów, 100% prawdy, którą pewnie sami usłyszycie. Album dedykuje głównie osobom, które kocham – mojej rodzinie, przyjaciołom i fanom, którzy są dla mnie najważniejsi” – powiedział o wydawnictwie Dawid.

Płyta trzy tygodnie przed premierą osiągnęła status złotej.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, muzyka.interia.pl, kultura.onet.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl