Dawid Podsiadło – Dobranocpapa

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “Dobranocpapa”.

Na Instagramie Dawida czytamy:

“Dzień dobry Kochani!
Mamy dla Was jeszcze na koniec roku małą niespodziankę.
„dobranocpapa” miał być częścią lat dwudziestych i duchowo oczywiście jest, ale na samej płycie się nie znalazł, bo jeszcze nie odnalazł swojej ostatecznej wersji do czasu premiery.
Dzisiaj jest już skończony.
I chcielibyśmy z Wami pożegnać rok 2022
w dźwiękach tego kawałka. To jeden z moich ulubionych 🥰 cieszę się, że w końcu go usłyszycie.
To nie jest piosenka, którą będziemy walczyć o listy przebojów, czy milionowe wyświetlenia, ale możecie pomyśleć o niej jak o.. życzeniach noworocznych.”

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło. Composer, Producer: Jakub Galiński. Composer: Rafał Benedek.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 31 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 144 667 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 137 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 2. Materiał pokrył się diamentem[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Muzyk zdobył dwadzieścia cztery nominacje do Fryderyka, w tym piętnaście razy wygrał plebiscyt[źródło]Wikipedia paź 2022. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole[źródło]culture.pl. W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 24 czerwca 2022 roku czytamy: Podsiadło m.in. piętnaście razy wygrał Fryderyka, w 2019 roku odebrał Paszport Polityki oraz dwa razy wygrał w plebiscycie Bestsellery Empiku. Artysta był również czterokrotnie nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Muzyk w 2023 roku rusza w Przed i Po Tour. Bilety na koncerty są wyprzedane. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “To co masz Ty!” i “I Ciebie też, bardzo” (Męskie Granie Orkiestra 2021 feat. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino). Pierwszej możecie posłuchać na tej stronie, a drugiej na tej.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 21 października 2022 roku krążek ‘Lata dwudzieste’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop i muzyka elektroniczna. Wersja standardowa albumu zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w grupie Dawida Podsiadło. W artykule opublikowanym w serwisie torwar.cos.pl czytamy: Dawid Podsiadło ogłasza nową trasę! Po długo oczekiwanych i wyprzedanych koncertach stadionowych Dawid Podsiadło wraca na trasę halową, na której gościł ostatnio w 2018 roku, podczas pełnej sukcesów “Trasy Małomiasteczkowej”. Trasa “POST PRODUKCJA TOUR” odbędzie się jesienią 2022 roku w ośmiu miastach w największych polskich halach. Podczas koncertów widzowie usłyszą najnowszą, czwartą płytę studyjną artysty, która niebawem będzie miała swoją premierę. Nie zabraknie również wykonań klasyków z twórczości Dawida Podsiadło, doskonale znanych publiczności. Na Wikipedii możemy zobaczyć, że pierwszy koncert odbył się 30 października 2022 r. w Szczecinie, a ostatni koncert ma się odbyć 8 grudnia 2022 r. w Warszawie[źródło]Wikipedia, torwar.cos.pl.

“Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych” – opowiada Dawid o nowym projekcie.

Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów – czytamy w serwisie empik.com o płycie ‘Lata dwudzieste’.

“W Latach Dwudziestych artysta zaprezentował mocno przebojową stronę swojej twórczości, nie tracąc przy tym osobistego charakteru” – dodał Jakub Banaszewski artykuł z recenzją krążka w serwisie kultura.poinformowani.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 10-03-2023 w miejscowości Kraków, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://dawidpodsiadlo.lnk.to/dobranocpapa
źródło: music.apple.com, | noizz.pl, culture.pl, natemat.pl, bestsellery.zpav.pl, torwar.cos.pl, kultura.poinformowani.pl, empik.com, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Dobranocpapa”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.