Cat Burns – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Cat Burns to: “people pleaser”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiej piosenkarki Cat Burns zatytułowana “people pleaser”. Kawałek ukazuje rozwój kunsztu artystki oraz jej talentu tekściarskiego.

Gatunek nowej piosenki to piosenka autorska. Materiał napisali: Cat Burns, Gerard O’Connell oraz Jordan Riley. Kompozycja została wyprodukowana przez Jordan Riley i angielskiego producenta Stuarta Price.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 23, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Oficjalne lyric video do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 595 520 wyświetleń na YT.

W komentarzu pod wideo Cat Burns napisała:
“i hope you’re enoying people pleaser guys!!! 🥺it’s about my struggles with being a people pleaser🫣and how it affects me in my everyday life :)))”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniej Brytyjki pt. “go”, który na YouTube ma już 16 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “go” znalazł się w TOP25 na 4 listach przebojów. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2 (dostęp 20.01.2023). W artykule opublikowanym w serwisie jazzsoul.pl w dniu 22 marca 2022 czytamy o “go”: Utwór przekroczył już 25 milionów streamów na Spotify i dominuje na Spotify, Apple Music i Amazon Music na całym świecie. Cat Burns nagrała też wersję “go” z Samem Smithem.

Cat Burns zaistniała na scenie wspierając Eda Sheerana podczas tegorocznej europejskiej części jego stadionowej trasy Mathematics Tour[źródło]wzielonej.pl. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 12 kwietnia 2023 w Sheffield, UK, Utilita Arena Sheffield, a kolejny 14 kwietnia 2023 w Dublin, Ireland, 3Arena.

źródło: shazam.com, genius.com, wzielonej.pl, | jazzsoul.pl, allaboutmusic.pl, wzielonej.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “people pleaser”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista utworów

Fallen Out of Love (2017)
Trust Issues (2017)
Sober (2018)
Just Us (2018)
Mine (2018)
Cheater (2019)
Fuckboy (2019)
I Don’t Blame You (2019)
Fool in Love (2020)
Go (2020)
Into You (2021)
It’s Over (2021)
Free (2021)
People Pleaser (2022)

Biogram

Cat Burns (ur. 6 czerwca 2000 r. w Londynie; właściwie Catrina Keri Oluwaseun Burns-Temison) to brytyjska piosenkarka i autorka piosenek. Zdobyła rozgłos dzięki swojemu singlowi „Go” z 2020 roku, który zyskał popularność w 2022 roku za pośrednictwem TikTok i ostatecznie zajął drugie miejsce na brytyjskiej liście singli. Gatunki jej muzyki to Indie pop i R&B. Jej debiutancka płyta EP-ka zatytułowana ‘Adolescent’ ukazała się 1 października 2016 roku własnym sumptem. Album zawiera 6 piosenek i jest utrzymany w gatunkach Nigerian R&B, Nigerian Alte, Afropop, Folk. Czytaj więcej (en)
źródło: en.wikipedia.org?, de.wikipedia.org?, open.spotify.com?, Google?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl