MiłyPan, Topky, – Daddy Cool

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza o pseudonimie MiłyPan oraz damskiego duetu Topky zatytułowana “Daddy Cool”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – wraz z Karolem Zawrotniakiem z Defis nagrali wspólnie kawałek “Jeden taniec jedna noc”, który stał się wielkim przebojem.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Nutka ta to nowa wersja hitu “Daddy Cool” Boney M.

Oryginalny „Daddy Cool” to kompozycja nagrana przez Boney M. i zawarta na ich debiutanckim krążku “Take the Heat off Me”. Był to przebój z 1976 roku i podstawa muzyki disco, a także pierwszy hit Boney M. w Wielkiej Brytanii. Nutka została wyprodukowana i napisana wspólnie przez założyciela grupy, Franka Fariana, który dostarczył również męskie partie głosu na płycie. Singiel „Daddy Cool” stał się hitem i znalazł się na szczycie większości europejskich list przebojów. Osiągnął szóste miejsce na brytyjskiej liście przebojów i 65 na amerykańskim Billboard Hot 100. Singiel znalazł się również na szczycie niemieckiej listy przebojów i dotarł do TOP20 w Kanadzie.

Oryginalnej nutki “Daddy Cool” możecie posłuchać i obejrzeć na tej stronie.

Boney M. – zachodnioniemiecki zespół muzyczny grający muzykę disco, euro disco, dance i eurodance, który odniósł sukces w latach 70. XX wieku. Grupa została utworzony w RFN w 1976 z inicjatywy muzyka i producenta muzycznego Franka Fariana (to ten sam człowiek, który później założył niesławny duet Milli Vanilli). Singel Rivers of Babylon, ze słowami częściowo zaczerpniętymi z Psalmów 137 oraz 19, stał się drugim najlepiej sprzedającym się singlem wszech czasów w Wielkiej Brytanii. Lata 80. to pasmo wzlotów i upadków.

“Jak możecie posłuchać również na disco-polo.info taka wersja brzmi bardzo dobrze. To tylko pokazuje, że gwiazdy muzyki tanecznej potrafią sobie poradzić w różnego rodzaju repertuarach” – czytamy o wersji “Daddy Cool” MiłegoPana i Topek w serwisie disco-polo.info.

Oficjalne audio do nowego utworu na Youtube ukazało się 8 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 56 369 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu MiłegoPana pt. “Królowa”, który na Youtube ma już 138 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że za singiel “Królowa” artysta został nagrodzony diamentową płytą. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 83, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

MiłyPan zalicza się do grupy najpopularniejszych wykonawców muzyki tanecznej. MiłyPan porwał polską scenę muzyczną takimi kawałkami jak “Królowa” i “Małolatki”. Obie nutki mają powyżej sto milionów wyświetleń na YT. Najbliższy koncert 26-letniego artysty ma się odbyć 28-01-2023 w miejscowości Lubin, a kolejny 28-01-2023 w miejscowości Oleśnica.

Topky to zespół muzyczny, który składa się z byłych wokalistek grupy Top Girls – Angeliki Żmijewskiej i Pauli Karpowicz. Formacja zadebiutowała w 2021 roku singlem “Szpile” (8,2 mln wyświetleń na YT).

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://ffm.to/mily_pan_topky-daddy_cool

Tekst nagrania “Daddy Cool”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, | bestsellery.zpav.pl, voxfm.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?
Tagi: MiłyPan Version

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl