Dawid Podsiadło – Mori

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “Mori”. Singiel znalazł się na najnowszym albumie studyjnym artysty wydanym 21 października 2022 roku zatytułowanym ‘Lata dwudzieste’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop i muzyka elektroniczna. Wersja standardowa albumu zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w grupie Dawida Podsiadło. W artykule opublikowanym w serwisie torwar.cos.pl czytamy: Dawid Podsiadło ogłasza nową trasę! Po długo oczekiwanych i wyprzedanych koncertach stadionowych Dawid Podsiadło wraca na trasę halową, na której gościł ostatnio w 2018 roku, podczas pełnej sukcesów “Trasy Małomiasteczkowej”. Trasa “POST PRODUKCJA TOUR” odbędzie się jesienią 2022 roku w ośmiu miastach w największych polskich halach. Na Wikipedii możemy zobaczyć, że pierwszy koncert odbył się 30 października 2022 r. w Szczecinie, a ostatni koncert 8 grudnia 2022 r. w Warszawie[źródło]Wikipedia, torwar.cos.pl.

“Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych” – opowiada Dawid o nowym projekcie.

Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów – czytamy w serwisie empik.com o płycie ‘Lata dwudzieste’.

“W Latach Dwudziestych artysta zaprezentował mocno przebojową stronę swojej twórczości, nie tracąc przy tym osobistego charakteru” – czytamy w recenzji krążka w serwisie kultura.poinformowani.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/635661446/mori. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło. Muzyka: Jakub Galiński, Dawid Podsiadło.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 14. Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 8.

Oficjalne wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 345 112 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 13 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 138 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 2. Materiał pokrył się diamentem[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Na Wikipedii możemy przeczytać, że Muzyk zdobył dwadzieścia cztery nominacje do Fryderyka, w tym piętnaście razy wygrał plebiscyt (dostęp 1.03.2023). Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu[źródło]culture.pl. W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 24 czerwca 2022 roku czytamy: Podsiadło m.in. piętnaście razy wygrał Fryderyka, w 2019 roku odebrał Paszport Polityki oraz dwa razy wygrał w plebiscycie Bestsellery Empiku. Artysta był również czterokrotnie nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “To co masz Ty!”, “I Ciebie też, bardzo” (Męskie Granie Orkiestra 2021 feat. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino) oraz “Mori”. Pierwszego kawałka możecie posłuchać na tej stronie, a drugiego na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 7-03-2023 w miejscowości Białystok, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Tekst nagrania “Mori”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: shazam.com, torwar.cos.pl, kultura.poinformowani.pl, empik.com, | noizz.pl, culture.pl, natemat.pl, olis.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?