Dawid Podsiadło – To co masz Ty!

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “To co masz Ty!”. Kawałek ten to drugi singel artysty z jego czwartego krążka studyjnego, zatytułowanego ‘Lata dwudzieste’, który ukazał się 21 października 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop i muzyka elektroniczna. Wersja standardowa albumu zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w grupie Dawida Podsiadło. W artykule opublikowanym w serwisie torwar.cos.pl czytamy: Dawid Podsiadło ogłasza nową trasę! Po długo oczekiwanych i wyprzedanych koncertach stadionowych Dawid Podsiadło wraca na trasę halową, na której gościł ostatnio w 2018 roku, podczas pełnej sukcesów “Trasy Małomiasteczkowej”. Trasa “POST PRODUKCJA TOUR” odbędzie się jesienią 2022 roku w ośmiu miastach w największych polskich halach. Podczas koncertów widzowie usłyszą najnowszą, czwartą płytę studyjną artysty, która niebawem będzie miała swoją premierę. Nie zabraknie również wykonań klasyków z twórczości Dawida Podsiadło, doskonale znanych publiczności. Na Wikipedii możemy zobaczyć, że pierwszy koncert odbył się 30 października 2022 r. w Szczecinie, a ostatni koncert ma się odbyć 8 grudnia 2022 r. w Warszawie[źródło]Wikipedia, torwar.cos.pl.

“Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych” – opowiada Dawid o nowym projekcie.

Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów – czytamy w serwisie empik.com o płycie ‘Lata dwudzieste’.

“W Latach Dwudziestych artysta zaprezentował mocno przebojową stronę swojej twórczości, nie tracąc przy tym osobistego charakteru” – dodał Jakub Banaszewski artykuł z recenzją krążka w serwisie kultura.poinformowani.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]Wikipedia. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło, natomiast kompozytorami są Dawid Podsiadło i Jakub Galiński.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 13, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel „To co masz Ty!” to następca singla „Let You Down”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 7 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 070 717 wyświetleń na YT i jest na pozycji Nr 14 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Filip Załuska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 135 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 2. Materiał pokrył się diamentem[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Muzyk zdobył dwadzieścia cztery nominacje do Fryderyka, w tym piętnaście razy wygrał plebiscyt[źródło]Wikipedia paź 2022. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole[źródło]culture.pl. W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 24 czerwca 2022 roku czytamy: Podsiadło m.in. piętnaście razy wygrał Fryderyka, w 2019 roku odebrał Paszport Polityki oraz dwa razy wygrał w plebiscycie Bestsellery Empiku. Artysta był również czterokrotnie nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Warto wspomnieć, że ostatnio w polskich radiach jest popularny kawałek “ostatnia nadzieja”, którego artysta nagrał wraz z sanah[źródło]bestsellery.zpav.pl 25.07.2022, a także nutka “I Ciebie też, bardzo” (Męskie Granie Orkiestra 2021 feat. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino).

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 5-11-2022 w miejscowości Gdańsk.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.
źródło: torwar.cos.pl, kultura.poinformowani.pl, empik.com, | noizz.pl, culture.pl, natemat.pl, bestsellery.zpav.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl