Dua Lipa – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Duy Lipy
  • Na jakim albumie znalazła się nowa piosenka
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał i wyprodukował nową nutkę
  • Jakie miejsca zajęła piosenka na listach przebojów
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta/ści wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu

Tytuł nowej piosenki Duy Lipy to: “Illusion”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://dualipa.lnk.to/illusion

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiej piosenkarki Duy Lipy zatytułowana “Illusion”. Kawałek został wydany 11 kwietnia 2024 roku jako trzeci singiel z jej trzeciego krążka studyjnego ‘Radical Optimism, który ukazał się 3 maja 2024 roku nakładem wytwórni płytowej Warner. Płyta jest utrzymana w gatunku pop[gat. źródło]https://music.apple.com/us/album/radical-optimism/1734980417. Standardowa edycja albumu zawiera 11 numerów. Twórcy utworu: Producenci: Andrew Wyatt, Danny L Harle, Ian Kirkpatrick i Kevin Parker. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP3 na 25 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 12 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 1, na liście UK Albums (OCC) numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 2. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 73/100, na podstawie 21 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2024). 18 marca 2024 roku Dua ogłosiła Radical Optimism Tour, trasę koncertową promującą album. Bilety trafiły do ogólnej sprzedaży 21 marca za pośrednictwem Ticketmaster; fani, którzy zamówili w przedsprzedaży ‘Radical Optimism’, otrzymali dostęp w przedsprzedaży.

“Inspirowany własnym procesem odkrywania samej siebie, album »Radical Optimism« sięga po czystą radość i szczęście, jakie płyną z uzyskania jasności w sytuacjach, które kiedyś wydawały się nie do pokonania” – czytamy w serwisie empik.com.

“Najnowsze dzieło Dua Lipy jest nieustabilizowanym tworem. Z pewnością jednak można o nim rzec, że płyta spodoba się fanom wokalistki” – czytamy w recenzji krążka w serwisie proanima.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/music-video/illusion/1740725244. Materiał napisali: Dua Lipa, Caroline Ailin, Tobias Jesso Jr., Kevin Parker oraz Danny L Harle. Kompozycja została wyprodukowana przez Danny’ego L Harle i Kevina Parkera.

“Pomimo wiosny, nowy singiel wprowadza nas w prawdziwy klimat lata, a pomaga temu teledysk, który od razu sprawia, że każdy ma ochotę na wyjście na plażę, drinka z palemką i rożek lodów” – czytamy o “Illusion” w serwisie radiotop.pl.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP10 na 8 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 4, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 69, na liście UK Singles (OCC) numer 9, na liście US Billboard Hot 100 numer 43, US Adult Contemporary (Billboard) numer 29, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 8, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 1, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 10. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (dostęp 06.2024).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 kwietnia 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 32 262 692 wyświetleń na YT. Wideoklip został wyreżyserowany przez Tanu Muiño (jest reżyserką wielu teledysków m.in. Katy Perry: Small Talk, Cardi B: Up, Harry Styles: As It Was). Klip nakręcono na Piscina Municipal de Montjuïc w Barcelonie. W wideoklipie Wykonawczyni towarzyszy grupa tancerzy.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniej[źródło]wiek według Google Angielki pt. „New Rules”, który na Youtube ma już 3 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „New Rules” podbił listy przebojów na całym świecie. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “New Rules” znalazł się w TOP5 na 32 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 13 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 5, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 6, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 18, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 7, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 1, na liście US Latin Pop Airplay (Billboard) numer 40, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 4. Nutka była pierwszą kompozycją artystki w TOP10 na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. Materiał w Polsce i Francji zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 08.2023).

Przełomowy numer “New Rules” zapewnił Due Lipie tytuł najmłodszej solistki z 1,5 miliarda odsłon na YouTube – czytamy w serwisie muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 4 czerwca 2021 roku.

Tekst nagrania “Illusion”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Dua Lipa to jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie[źródło]rmf.fm 2 lutego 2024. Światową popularność przyniosła jej debiutancka płyta[źródło]hi-fi.com.pl. Niedawno Angielka stała się pierwszą artystką, której trzy numery osiągnęły ponad dwa miliardy odtworzeń na Spotify (“One Kiss”, “Don’t Start Now” i “New Rules”)[źródło]jazzsoul.pl 17 lutego 2024. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “Houdini”. Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Dua w tym roku ma wystapić w Polsce. Artystka ma dać koncert na wydarzeniu pn. Open’er Festival, które ma mieć miejsce w dniach 3-6 lipca 2024 w Gdyni. Natomiast jej najbliższy koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Glastonbury Festival, które ma mieć miejsce w dniach 26-30 czerwca 2024 w Pilton, UK.

źródło: music.apple.com, genius.com, meloradio.pl, radiotop.pl, | radiozet.pl?, muzyka.interia.pl, rmf.fm, hi-fi.com.pl, jazzsoul.pl, olis.pl, rozrywka.radiozet.pl, kultura.onet.pl, genius.com, metacritic.com, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. New Rules
2. Scared to Be Lonely
3. Don’t Start Now
4. IDGAF
5. Levitating
6. Potion (with Calvin Harris and Young Thug)
7. Dance the Night
8. Houdini
9. Training Season
10. Illusion
Pozostałe utwory są na tej stronie

Lista singli na Wikipedii

Lista singli (wraz z ich pozycjami na listach przebojów i z rokiem ich wydania) dostępna jest na tej stronie.

W 2021 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Demeanor” u boku Pop Smoke.

Biogram

Dua Lipa (ur. 22 sierpnia 1995 w Londynie) – brytyjsko-albańska piosenkarka, autorka tekstów i modelka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Dua rozpoczęła swoją karierę w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów (Alicia Keys, czy Christina Aguilera) w serwisie YouTube. Gatunek jej muzyki to pop[gat. źródło]https://music.apple.com/us/artist/dua-lipa/1031397873.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Dua Lipa’ ukazała się 2 czerwca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Bros. i jest utrzymana w gatunkach pop, synth pop, R’n’B[gat. źródło]https://tiny.pl/dpkxz. Standardowa edycja albumu zawiera 12 piosenek. Song Credits: Producers: Axident, Bill Rahko, Cameron Gower Poole, Digital Farm Animals, GRADES, Greg Wells, Ian Kirkpatrick, Jack Tarrant, James Flannigan, Jay Reynolds, Jon Levine, KOZ, Larzz Principato, Leroy Clampitt, Lorna Blackwood, Miguel, Suzy Shinn i Tom Neville. Featuring: Miguel. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 16 listach albumów. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 8, na liście UK Albums (OCC) numer 3, a na liście US Billboard 200 numer 27. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty (w Polsce złotej). Wydawnictwo otrzymało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 72/100, na podstawie ośmiu recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 08.2023). Dua jest współautorką wszystkich kawałków na materiale.

“[…] Wszystko na krążku sprowadza się zresztą właśnie do głosu wokalistki. To on kreuje całą magię albumu, a sama Dua Lipa stworzyła sobie w ten sposób wizytówkę idealną. Spoistość materiału jest tym bardziej imponująca, że występuje tu wyjątkowa różnorodność stylów i można usłyszeć zarówno inspiracje Pink, Nelly Furtado, Lady Gagą czy Adele, a mimo to wszystko to pięknie harmonizuje” – napisano w recenzji krążka w serwisie soulbowl.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, music.apple.com, en.wikipedia.org, soulbowl.pl, metacritic.com, genius.com, empik.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl