Alvaro Soler, Nico Santos – Candela

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka hiszpańskiego piosenkarza Alvaro Solera oraz niemieckiego piosenkarza Nico Santosa zatytułowana “Candela”. Singiel znalazł się na krążku ‘The Best of 2015–2022’, kompilacji największych przebojów w dotychczasowej karierze artysty. Płyta ukazała się 26 sierpnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Airforce 1 i zawiera 20 numerów. Wydawnictwo zawiera wszystkie utwory muzyka, które podbiły fale radiowe i serca słuchaczy na całym świecie[źródło]empik.com i ?.

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/623671004/candela. Autorzy utworu: Alvaro Soler[źródło]Google.

Pomimo że jesień zbliża się wielkimi krokami, Alvaro Soler i Nico Santos wprowadzili nas w kolejną porcję letniego nastroju swoim nowym singlem „Candela” – czytamy w serwisie zloteprzeboje.pl.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 26 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 052 747 wyświetleń na Youtube.

Alvaro Soler to jeden z najpopularniejszych obecnie hiszpańskich artystów[źródło]dziendobry.tvn.pl 15 stycznia 2022. Dużą popularnością na YouTube z produkcji 31-letniego Hiszpana cieszy się numer “Sofia”, który ma już 823 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Sofia” odniósł sukces na listach przebojów w krajach europejskich. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 6 listach (dostęp 22.12.2022). Kawałek w Polsce pokrył się diamentem[źródło]Google, Youtube, Wikipedia. W artykule opublikowanym w dniu 19.01.2022 w serwisie zloteprzeboje.tuba.pl czytamy: Alvaro Soler ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2021-01-29 czytamy: Alvaro Soler w pewnym momencie swojej kariery był najpopularniejszym, zagranicznym artystą granym przez polskie rozgłośnie radiowe. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie radiokaszebe.pl w dniu 31 sierpnia 2022 czytamy: Jego trzy albumy studyjne, „Eterno agosto” (2015), „Mar de colores” (2018) i „Magia” (2021), a także szereg przebojów, takich jak „Sofia”, „La Cintura” czy „La Libertad”, zgromadziły w sumie ponad sześć miliardów streamów i zdobyły ponad 150 złotych i platynowych nagród na całym świecie.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 9 lipca 2021 roku krążek “Magia”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Airforce 1 Records. Album jest utrzymany w gatunku Europop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zajął najwyższą pozycję numer 3 na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100, numer 2 na szwajcarskiej liście albumów Schweizer Hitparade i numer 4 na austriackiej liscie albumów Ö3 Austria.

– Uświadomiłem sobie, jak często używam słowa Magia. Opisuję nim wspaniałe rzeczy, które trudno ująć słowami. Nie zawsze potrzebujemy zresztą wielu określeń, nie wszystko musi mieć powód, czasami po prostu dajemy się porwać małym rzeczom – tłumaczy Alvaro[źródło]eska.pl.

Serwis rmf.fm w artykule opublikowanym w dniu 28 kwietnia 2022 pisze, że za sprawą tego wydawnictwa Hiszpan zdobył 150 złotych i platynowych certyfikatów na całym świecie, zgromadził 5,3 miliarda streamów i zapewnił sobie najwyższe miejsca na listach przebojów.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 30 czerwca 2023 r w Northeim, Germany, Waldbühne, a kolejny 2 lipca 2023 r w Bassum, Germany, Freudenburg.

Nico Wellenbrink (ur. 7 stycznia 1993), znany jako Nico Santos lub okazjonalnie jako Santos lub Santi, to niemiecki piosenkarz i autor piosenek. W 2017 roku, po tym, jak pojawił się w przeboju Topica „Home” (2015), wydał swój przełomowy solowy singiel „Rooftop”, który dotarł do TOP5 w niemieckojęzycznej Europie, Polsce i na Słowacji, a także zajął pierwsze miejsce w Czechach. 8 maja 2020 r. ukazał się jego krążek studyjny zatytułowany ‘Nico Santos’. Najbliższy jego koncert ma sie odbyć 13 maja 2023 w Westerstede, Germany, Stars @ Rhodo 2023, a kolejny 28 czerwca 2023 w Munich, Germany, Tollwood Sommerfestival – Musik Arena.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Te nagranie dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://umg.lnk.to/Candela

Tekst nagrania “Candela”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: radiokaszebe.pl, zloteprzeboje.pl, shazam.com, | dziendobry.tvn.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, eska.pl, radiokaszebe.pl, rmf.fm, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl