George Ezra – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki George’a Ezra to: “Dance All Over Me”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza George’a Ezry zatytułowana “Dance All Over Me”. Singiel promuje najnowszy krążek studyjny artysty zatytułowany ‘Gold Rush Kid’, który ukazał się 10 czerwca 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunku Indie Rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Materiał zdobył certyfikat srebrnej płyty. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 7 listach albumów. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycję numer 26, a na UK Albums (OCC) zajęło najwyższą pozycję numer 1. Serwis NME przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek, także dziennik The Guardian przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. W artykule opublikowanym w serwisie rytmy.pl w dniu 31 stycznia 2022 (tj. przed ukazaniem się płyty) czytamy o ‘Gold Rush Kid’: Złoży się na niego dwanaście poruszających i wzniosłych kompozycji, nad którymi muzyk pracował ze swoim wieloletnim współpracownikiem – Joelem Pottem. Każda z nich została napisana i wyprodukowana w Londynie.[źródło]Wikipedia, discogs.com, rytmy.pl

Sam Ezra tak pisze o albumie:

„Gold Rush Kid”? To ja! Te piosenki brzmią jak ja i właśnie to je łączy.

“Cały album nie zaskoczył mnie niczym szczególnym i odrobinę rozczarował. Być może jestem zbyt mocno przywiązana do Staying at Tamara’s, być może zmienił się mój gust. Czy mam zbyt wysokie wymagania? Nie można przecież powiedzieć, że Gold Rush Kid odstaje jakością od poprzednich dzieł Ezry. Niestety to już tylko album, nie dzieło” – napisała Katarzyna Latała w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Joel Pott oraz George Ezra. Kompozycja została wyprodukowana przez brytyjskiego producenta Joela Potta[źródło]genius.com. We wpisie na Instagramie George Ezra wyznał, że jest to jego ulubiony klip ze wszystkich, które do tej pory stworzył.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 19, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5[źródło]http://bestsellery.zpav.pl.

Singiel “Dance All Over Me” to następca singla “Green Green Grass”.

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 30 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 192 667 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Charlie Sarsfield (był reżyserem także kilku innych teledysków m.in. Yungblud: Tissues, Mabel & 24KGoldn: Overthinking)[źródło]imdb.com. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Courtney Bennett.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego Brytyjczyka pt. “Shotgun”, który na YouTube ma już 318 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Shotgun” znalazł się w TOP10 na 20 listach przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. W zestawieniu najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych – Airplay za 2019 rok nutka zajęła pozycję numer 94. Kompozycja na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 15, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 5, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 7, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 35. Kawałek otrzymał nominację do Brit Awards w kategorii British Single of the Year. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 21.12.2022)[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

George Ezra to brytyjski muzyk, zdobywca nagrody BRIT oraz wielu platynowych płyt[źródło]KM i newsroom.sonymusic.pl 17 maja 2022. Artysta popularność zdobył m.in. dzięki przebojowi „Shotgun”, który pochodzi z płyty ‘Staying At Tamara’s’[źródło]meloradio.pl. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularne są nutki artysty “Come On Home For Christmas [Amazon Original]” i “Green Green Grass”. Pierwszej możecie posłuchać na tej stronie, a drugiej na tej stronie[źródło]http://bestsellery.zpav.pl.

Muzyk w przyszłym roku ma wystąpić w Polsce. Artysta ma dać koncert 19 lut 2023 w Warszawie (Torwar). Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 15 lut 2023 w Hamburg, Germany, Barclays Arena[źródło]songkick.com.

źródło: rytmy.pl, allaboutmusic.pl, meloradio.pl, discogs.com, genius.com, | newsroom.sonymusic.pl, meloradio.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “Dance All Over Me”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

TytułRokPozycje na listach
UK
[4]
AUS
[5]
AUT
[6]
“Did You Hear the Rain?”201372
“Budapest”351
“Cassy O’”201470
“Blame It on Me”61011
“Listen to the Man”41
“Barcelona”2015
“Don’t Matter Now”201766
“Paradise”201822
“Shotgun”114
“Hold My Girl”85553
“Pretty Shining People”201925
“Come on Home for Christmas”20218
“Anyone for You (Tiger Lily)”20221252
“Green Green Grass”365
“Dance All Over Me”61
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Biogram

George Ezra, właściwie George Ezra Barnett (ur. 6 czerwca 1993 r.) – brytyjski wokalista i autor tekstów pochodzący z Bristolu. Wymienia Boba Dylana i Woodyego Guthrie jako swoje muzyczne inspiracje. Młodzieńcza fascynacja na punkcie Dylana skłaniała George’a do poszukiwania wcześniejszych amerykańskich artystów folkloru i bluesa. Ezra wychował się w Hertford w Hertfordshire, uczęszczając do szkoły podstawowej w Bengeo, a następnie do szkoły Simon Balle. W 2011 roku przeniósł się do Bristolu, gdzie studiował w brytyjskim i irlandzkim Modern Music Institute. Oboje jego rodzice to nauczyciele. Zane Lowe, były DJ BBC Radio 1, nazwał go jednym z najbardziej interesujących i potężnych nowych wokalistów. Gatunki jego muzyki to Folk, Blues, Rock, Pop, Indie rock i Indie folk.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Wanted on Voyage’ ukazała się 30 czerwca 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia i jest utrzymana w gatunkach Pop rock, folk rock, Americana oraz blues. Album zawiera 12 piosenek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 13 listach albumów. Wydawnictwo na liście UK Albums (OCC) zajęło pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 19, na liście US Folk Albums (Billboard) numer 1, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 6 (dostęp 21.12.2022). Materiał otrzymał pozytywne recenzje krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 69/100, na podstawie 7 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta nagrana została pod okiem producenta Cama Blackwooda. George Ezra sam zagrał wszystkie partie gitary, basu i klawiszy. Utrzymany w dużej mierze w klimatach akustycznych album zawiera sporo zaskoczeń. W warstwie lirycznej znajdziemy tu dużo przemyśleń młodego Brytyjczyka. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty.

“Wanted On Voyage to prawie 45 minut dobrego, rytmicznego i radosnego grania. Na albumie nie ma rozbudowanych, porywających wirtuozerią kompozycji, ale są bardzo szczere, dobrze napisane i zaśpiewane piosenki” – napisał Konrad Siwiński w recenzji płyty w serwisie artrock.pl.

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, albumoftheyear.org, empik.com oraz artrock.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl