sanah – Invisible Dress (Maro Music & Skytech Remix)

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “Invisible Dress (Maro Music & Skytech Remix)”. Singiel ten to nowa wersja kawałka “Invisible dress” czyli anglojęzycznej wersji tytułowego tracka z krążka artystki “Królowa dram”. Poznański producent Skytech stworzył tą nutkę we współpracy z Markiem Walaszkiem. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 6, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Jest to pierwszy singel Sanah, który osiągnął sukces międzynarodowy – dostał się do listy streamingowego serwisu iTunes we Włoszech. W tym państwie był odtwarzany w ponad 10 stacjach radiowych.

Autorką tekstu jest sanah, natomiast kompozytorami są sanah oraz Thomas Martin Leithead-Docherty.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 grudnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 618 991 wyświetleń na YT. Realizacją wideo zajęła się ekipa THEDREAMS.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 23-letniej artystki pt. “Szampan”, który na Youtube ma już 60 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Szampan” można było usłyszeć w największych stacjach radiowych. Numer znalazł się na 1. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych kompozycji w polskich rozgłośniach radiowych. Materiał ukazał się także w wersji piano.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://magicrecords.lnk.to/sanahIDremix

Tekst nagrania “Invisible Dress (Maro Music & Skytech Remix)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Sanah z przytupem wkroczyła na polską scenę muzyczną. Już jej EP-ka “Ja na imię niewidzialna mam” okazała się być strzałem w dziesiątkę.. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny oraz Najlepsze Nowe Wykonanie. Choć debiut sanah i premiera jej pierwszej płyty “Królowa Dram” przypadły na szczyt pandemii, wykonawczyni świetnie sobie radzi. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 20-05-2021 w miejscowości Toruń, a kolejny 22-05-2021 w miejscowości Łódź.

Przypomnijmy, że 23 października 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej Magic Records w dystrybucji Universal Music Polska ukazał się drugi minialbum artystki zatytułowany “BUJDA”. Płyta zawiera 8 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Wydawnictwo zadebiutowało na 27. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “BUJDA” ukazuje się w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych – czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej. Na krążku znajdziemy m.in. dwie wersje nagrodzonego na festiwalu w Opolu kawałka „No sory”.

“[…] Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. […] Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno” – czytano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl (ocena 4 na 5 gwiazdek).

Skytech, właściwie Mateusz Dziewulski to pochodzący z Olsztyna jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzyki elektronicznej na świecie. Początkowo, projekt Skytech, składał się z dwóch osób. Jednak obecnie Skytech to solowy projekt prowadzony przed Mateusza.

źródło: shiningbeats.pl?, eska.pl?, | rytmy.pl, radiozet.pl, eska.pl, muzykoholicy.com, palladium.pl, Facebook, YouTube, Wikipedia, i inne?
Tagi: maro music, pop, Electronic

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl