Margaret – Tak Na Oko

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Tak Na Oko”. Singiel zapowiadał najnowszą płytę EP-kę artystki zatytułowaną “Gelato”, która ukazała się 2 lipca 2021 roku nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album utrzymany jest w gatunku pop i zawiera 4 numery inspirowane świeżymi brzmieniami muzyki hiszpańskiej i południowo-amerykańskiej.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/tak-na-oko-single/1573286407. Autorami i kompozytorami są Margaret oraz Kacezet (prywatnie mąż piosenkarki). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął jak dotychczas najwyższą pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 211 361 wyświetleń na YT (dwa dni po premierze znalazł się na 17. miejscu na Karcie na czasie z liczbą ponad 134 tys. wyświetleń [karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube]). Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Krzysztof Wróbel. Za zdjęcia odpowiadał Łukasz Dryżałowski. Wakacyjny teledysk nakręcony w Rimini we Włoszech przez ekipę Mohdo to hołd dla klasyki polskiego klipu lat dziewięćdziesiątych, kręconego w zagranicznych kurortach. W wideoklipie Margaret jak przystało na turystkę, spędza czas na plaży, w basenie z przyjaciółmi oraz w wesołym miasteczku. Teledysk jest kolorowy, słoneczny, pełen życia, a przy tym wykonawczyni po raz kolejny wspiera społeczność LGBTQ+.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 63 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” znalazł się na 6. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, na 2 miejscu AirPlay – Nowości oraz na 3 miejscu AirPlay – TV. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://margaret.lnk.to/TakNaOko

Tekst nagrania “Tak Na Oko”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Margaret to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która od lat świetnie sobie radzi na scenie[źródło]muzotakt.pl 1 czerwca 2021. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki[źródło]jastrzabpost.pl. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju[źródło]plejada.pl. Na swoim koncie ma ona m.in. 5 albumów studyjnych oraz kilkadziesiąt nagród, w tym MTV Europe Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 12 lutego 2021 roku krążek “Maggie Vision”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek z jednej strony jest wypadkową muzycznych fascynacji – hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music – a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w życiu Margaret oraz tuż obok. Goście pojawiają się aż na 8 nutkach. W większości to czołówka polskiej sceny muzycznej. Pojawiają się Kara, Natalia Szroeder, Kizo, Otsochodzi, Kukon i Stanislavv, a także Young Igi oraz Urboishawty.

“Mój nowy album jest na wpół słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody” – mówi o warstwie lirycznej Margaret.

“Podsumowując ten krążek, trzeba zaznaczyć dużą otwartość wokalistki na wszelkiego rodzaju eksperymenty, nowe doświadczenia czy współprace. […] Cała płyta to zlepek emocji i różnych przeżyć” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl (ocena 4,5 z 5 możliwych gwiazdek).

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 18-08-2021 w miejscowości Sopot.

źródło: music.apple.com, rmf.fm, polskaplyta-polskamuzyka.pl, kultura.gazeta.pl?, | muzotakt.pl, jastrzabpost.pl, plejada.pl, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia?, koncertomania.pl?, goout.net?, i inne?