Ellie Goulding – Love I'm Given

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiej piosenkarki Ellie Goulding zatytułowana “Love I’m Given”. Singiel pochodzi z najnowszego krążka artystki (czwartego studyjnego) zatytułowanego “Brightest Blue”, który ukazał się 17 lipca 2020 nakładem wytwórni płytowej Polydor. Album jest utrzymany w gatunku Pop i został podzielony na dwie części: Brightest Blue, na którą składa się 13 numerów napisanych przez Ellie, oraz EG.0 (5 numerów), gdzie można usłyszeć wszystkie kolaboracje Ellie m.in. z Juice WRLD, Lauvem czy Blackbearem. Wydanie płyty, pierwotnie zaplanowane na 5 czerwca 2020 r., zostało opóźnione z powodu pandemii COVID-19. Wydawnictwo poprzedzają trzy single: „Worry About Me”, „Power” i „Slow Grenade”, na których gościnnie występują m.in. Blackbear, Diplo, Juice Wrld, Lauv, serpentwithfeet i Swae Lee. Materiał zadebiutował na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii, drugim w Szkocji oraz w pierwszej dziesiątce w kilku innych krajach. Krążek pokrył się złotem. Album otrzymał generalnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 74/100, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Brightest Blue to album na który warto było tyle czekać. Wszystko jest dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Ellie Goulding z jednej strony powraca do korzeni, ale czerpie z tego w zmienionej formie. Przez podzielenie płyty na dwie części zamyka krytykom usta i udowadnia, że jest prawdziwie wszechstronną artystką” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Aby promować album, Ellie wyruszy w trasę Brightest Blue Tour, która ma się rozpocząć w kwietniu 2021 roku.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Joe Kearns, Jim Eliot oraz Ellie Goulding. Kompozycja została wyprodukowana przez Mike’a Wise, Joe Kearnsa i Jima Eliota.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 sierpnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 431 059 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała wielokrotnie nagradzana Rhianne White, która jest znana między innymi dzięki współpracy z Young Fathers; była także reżyserką innego teledysku Ellie – Flux.

– To wideo reprezentuje walkę spokoju z chaosem – wyjaśnia Ellie. – Ring bokserski to miejsce, gdzie – o dziwo – czuję się najbardziej czysta, gdzie czuję, że mam pełną kontrolę. Złota suknia to natomiast symbol miejsca, gdzie masz największą moc.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej Brytyjki pt. „Love Me Like You Do”, który na Youtube ma już 2,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Love Me Like You Do” promował film Pięćdziesiąt twarzy Greya (ang. Fifty Shades of Grey). Nutka ta odniosła globalny sukces, stając się najbardziej udanym singlem Ellie, a także jej pierwszym numerem jeden w różnych krajach, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów ponad 25 terytoriów, w tym Australii, Austrii, Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Grecji, Węgier, Irlandii, Włoch, Luksemburga, Nowej Zelandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii. W Wielkiej Brytanii spędziła cztery tygodnie na pierwszym miejscu na liście UK Singles Chart, jednocześnie utrzymując rekord najczęściej odtwarzanego kawałka w ciągu jednego tygodnia w Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych kompozycja zadebiutowała na trzecim miejscu na liście US Billboard Hot 100. Towarzyszący jej wideoklip, który zawiera sceny z filmu i taniec Ellie ze swoim partnerem w sali balowej, stał się 21. filmem, który otrzymał miliard wyświetleń na YouTube i otrzymał nominację do nagrody 2015 MTV Video Music Awards w kategorii Best Female Video. Nutka przyniosła Ellie jej pierwszą nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Pop Solo Performance, a autorzy kawałka byli nominowani do nagrody Grammy w kategorii Award for Best Song Written for Visual Media. Kompozycja była także nominowana do nagrody Golden Globe Award w kategorii Best Original Song oraz do nagrody Broadcast Film Critics Association Award w kategorii Best Song.

Ellie Goulding jest jedną z czołowych brytyjskich wokalistek, która dekadę temu swoim przebojem “Lights” podbiła listy przebojów na całym świecie. Ellie oficjalną karierę rozpoczęła w 2010 roku, kiedy do sprzedaży trafiła jej debiutancka płyta pt. “Lights”. Wykonawczyni zdobyła szereg prestiżowych wyróżnień, w tym zdobyła dwie nagrody BRIT Awards. Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 28 kwietnia 2021 w Manchester, UK, O2 Apollo Manchester, a kolejny 1 maja 2021 w Birmingham, UK, O2 Academy Birmingham.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: allaboutmusic.pl, koncertomania.pl, | dziendobry.tvn.pl, przeambitni.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl