Luka Rosi – Ti Amo

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego wokalisty Luka Rosiego zatytułowana “Ti Amo”. Artysta odświeżył przebój sprzed lat, który wykonywał Umberto Tozzi. Ten znany, włoski przebój idealnie brzmi w polskiej wersji wykonanej przez Luka Rosiego.

Umberto Tozzi (ur. 4 marca 1952 w Turynie) to włoski piosenkarz i muzyk. Do tej pory sprzedał ponad 70 mln albumów. Karierę muzyczną rozpoczął w 1968, występując w wieku 16 lat w zespole Off Sound. To właśnie dzięki singlowi “Ti amo” Umberto stał się rozpoznawalny. Z tym kawałkiem 12 września 1977 w Amfiteatrze w Weronie wygrał XIV Festivalbar. Nutka została później przetłumaczona na wiele języków (m.in. na hiszpański i francuski). Numer znajdował się na pierwszym miejscu włoskich list przebojów przez siedem miesięcy, po czym odniósł międzynarodowy sukces w całej kontynentalnej Europie. Osiągnął również przyzwoity sukces w obu Amerykach i Australii, głównie w nocnych klubach. Singiel został nagrodzony złotą płytą w Australii, mimo że zajął 25 miejsce na listach przebojów dopiero pod koniec 1979 roku.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/ti-amo-single/1523371125. Autorami tekstu są Justyna Adamczak oraz Łukasz Rosiński, natomiast kompozytorami są Giancarlo Bigazzi i Umberto Tozzi.

Oficjalny teledysk (Remix Video) do nowego utworu na Youtube ukazał się 16 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 268 902 wyświetleń na YT. Wideoklip zrealizowała ekipa Allinteractive Films. W teledysku nie brakuje niespodzianek. Główną bohaterką materiału jest partnerka Luka Rosi, Karolina. W klipie wystąpił także Marcin Miller. Kolejnym zaskoczeniem jest pojawienie się w wideoklipie elementów znanych z serialu “Dom z papieru”. Materiał w niecały miesiąc po publikacji został odtworzony ponad milion razy w serwisie YouTube.

W komentarzu pod wideo Diamond Music (na którego kanale teledysk się ukazał) napisał:

“Kochani oddajemy w Wasze ręce nowy klip Luka Rosi – Ti Amo. Jest to Remix znanego na całym świecie hitu Umberto Tozzi o tym samym tytule Ti Amo, oraz polskiej wersji zespołu Justyna&Piotr do którego tekst napisała Justyna Adamczak.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego wykonawcy pt. „A Ty Bądź”, który na Youtube ma już 44 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „A Ty Bądź” można było usłyszeć na antenach wielu rozgłośni radiowych, a klubowe parkiety cieszą się wieloma zrealizowanymi do tego kawałka remixami. Materiał obecny jest też w kanałach telewizyjnych, głównie na antenie Polo TV. Nutka pokryła się podwójną platyną. W nagranym w 2018 wideoklipie do tej kompozycji wystąpiła modelka Karolina Olszewska, która teraz jest żoną Luka Rosi.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/djzdq

Tekst nagrania “Ti Amo”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Luka Rosi to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów disco polo. Młody, utalentowany wokalista podbił serca słuchaczy kawałkiem “A Ty bądź”. Piosenkarz ma na swoim koncie zapisany niebanalny duet z samym Marcinem Millerem. Warto wspomnieć, że w lipcu 2020 Łukasz pochwalił się w mediach społecznościowych, tym iż wziął ślub. Jego żoną została o 6 lat młodsza modelka Karolina Olszewska. Kobieta nie raz występowała w jego klipach.

źródło: disco-polo.info?, voxfm.pl?, music.apple.com, | disco-polo.info, hulakula.com.pl, voxfm.pl, muzyka.interia.pl, gwiazdy.wp.pl, Instagram, KM, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl