Elton John – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Eltona Johna to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Eltona Johna oraz amerykańskiej piosenkarki Britney Spears zatytułowana “Hold Me Closer”. Nutka łączy elementy z kompozycji Brytyjczyka „Tiny Dancer” (1971), „The One” (1992) i „Don’t Go Breaking My Heart” (1976).

Dlaczego Elton John wybrał Britney do śpiewania w tym kawałku?

“[My husband, David Furnish] said it would be wonderful for Britney Spears to do it. I said, that’s a pretty amazing idea. She hadn’t done anything for so long. I’d been following what’s been happening to her for a long time – Elton John via The Guardian.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“[Mój mąż, David Furnish] powiedział, że byłoby wspaniale, gdyby Britney Spears to zrobiła. Powiedziałem, że to całkiem niesamowity pomysł. Od tak dawna nic nie robiła. Śledziłem to, co się z nią dzieje przez długi czas.”

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 31 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 5 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 17, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 3, na liście US Billboard Hot 100 numer 6, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 12, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 10, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 1, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 13.

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop i Europop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Elton John, Bernie Taupin, watt oraz Cirkut. Kompozycja została wyprodukowana przez amerykańskiego producenta watta i kanadyjskiego producenta Cirkuta.

Singiel “Hold Me Closer” to następca singla “Merry Christmas” (nagranego wraz z Edem Sheeranem).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 27 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 521 181 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała wielokrotnie nagradzana ukraińska reżyserka, Tanu Muino (była reżyserką innych teledysków m.in. Harry Styles: As It Was, Post Malone & The Weeknd: One Right Now, Katy Perry: Small Talk). Klip to oszałamiające wizualizacje w tętniącym życiem kolorowym Meksyku. Wideoklip idealnie uzupełnia marzycielski tekst kawałka, a wzruszająca choreografia ukazuje głębię ludzkich emocji.

W opisie pod wideo czytamy:

This stunning dance video for Hold Me Closer, shot in Mexico City by the award winning director Tanu Muino beautifully capturing an immeasurable feeling of intimacy so missing from the world through the turmoil and chaos of recent times.
Tanu said, “This was an emotional one for me as I grew up with Britney. After seeing “Slave For You,” I decided that I wanted to become a video director. Elton John is an icon that I and the world grew up listening to,” On the creative direction, Muino continued, “Going into this video, I knew there would be a lot of emotional expectations the audience and fans would have. With this responsibility, I had to do something different and unexpected. The dance had to be forward-thinking to raise eyebrows and make Elton and Britney proud. To capture this magic, we shot around all my favorite architectural locations in Mexico City and brought on choreographer Jacob Jonas who does the best contemporary choreography today. Getting the best dancers, crew, and access to some of the most private locations in the world was simple as everyone wanted to work with Elton John and be part of his legacy.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

Ten oszałamiający taneczny teledysk do Hold Me Closer, nakręcony w Mexico City przez nagradzanego reżysera Tanu Muino, pięknie oddaje niezmierzone poczucie intymności, którego tak brakuje światu w zgiełku i chaosie ostatnich czasów.
Tanu powiedział: „To było dla mnie bardzo emocjonalne, kiedy dorastałem z Britney. Po obejrzeniu „Slave For You” zdecydowałem, że chcę zostać reżyserem wideo. Elton John jest ikoną, której słuchaliśmy ja i cały świat”. Jeśli chodzi o kierunek kreatywny, Muino kontynuował: „Przechodząc do tego wideo, wiedziałem, że publiczność i fani będą mieli wiele emocjonalnych oczekiwań. Z tą odpowiedzialnością musiałem zrobić coś innego i nieoczekiwanego. Taniec musiał być perspektywiczny, aby unieść brwi i sprawić, by Elton i Britney byli dumni. Aby uchwycić tę magię, kręciliśmy wokół wszystkich moich ulubionych architektonicznych lokalizacji w Mexico City i sprowadziliśmy choreografa Jacoba Jonasa, który robi dziś najlepszą współczesną choreografię. Zdobycie najlepszych tancerzy, ekipy i dostęp do najbardziej prywatnych miejsc na świecie było proste, ponieważ każdy chciał pracować z Eltonem Johnem i być częścią jego dziedzictwa”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 75-letniego Brytyjczyka pt. “Sacrifice”, który na YouTube ma już 498 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Sacrifice” znalazł się w TOP10 na 12 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Elton John jest jednym z najpopularniejszych artystów na świecie. Znany jest z nietuzinkowego stylu bycia, oryginalnych stylizacji i szalonych pomysłów, a przede wszystkim z niepowtarzalnego głosu[źródło]fakt.pl 24 sierpnia 2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 12 czerwca 2021 roku krążek ‘Regimental Sgt. Zippo’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Island/Mercury. Album jest utrzymany w gatunkach Psychedelic Rock i Pop Rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jego 31 album studyjny. Wydawnictwo na liście albumów US Billboard 200 zajęło miejsce numer 197, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 42. Prestiżowe serwisy Allmusic.com i The Guardian przyznały wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek[źródło]Wikipedia, discogs.com

“Regimental Sgt Zippo to legendarny „album, którego nigdy nie było”. Mimo, iż został nagrany pod koniec lat 60tych, to po raz pierwszy ukazał się dopiero na Record Store Day w 2021 roku, w wersji mono. Obecne wydanie zawiera wydanie stereo, zmiksowane w legendarnym studio Abbey Road – czytamy w serwisie empik.com.”

Krążek ‘Regimental Sgt. Zippo’ to następca krążka studyjnego ‘Wonderful Crazy Night’ (2016).

Warto wspomnieć, że 22 października 2021 roku, nakładem wytwórń płytowych EMI i Mercury, ukazał się krążek Brytyjczyka zatytułowany “The Lockdown Sessions”. Album zawiera kolaboracje. Płyta jest utrzymana w gatunku Pop i zawiera 16 numerów. Album został nagrany podczas pandemii COVID-19 po tym, jak Elton został zmuszony do przerwania trasy Farewell Yellow Brick Road z powodu pandemii. Materiał otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 10 recenzji, co wskazuje na „ogólnie przychylne recenzje”. Prestiżowa brytyjska e-gazeta The Independent przyznała wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 10, a na polskiej liście albumów (ZPAV) numer 19.

“Na wydawnictwo trafi 16 duetów z takimi gwiazdami jak Brandi Carlile, Charlie Puth, Dua Lipa, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years oraz Young Thug”. 10 z 16 utworów to kompozycje, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Nad produkcją materiału czuwał m.in. laureat Grammy Andrew Watt – czytamy o “The Lockdown Sessions” w serwisie empik.com.

“The Lockdown Sessions” to pełen energii (oraz autotune’a) i gęsty od hitów album – napisano w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl.

“The Lockdown Session” może być odbierany jako nierówny, ale chyba na tym właśnie polega cała jego istota i na dłuższą metę jego urok. Ta eklektyczność, chęć pokazania przez Eltona swojej umiejętności odnajdywania się w różnych gatunkach (no z różnym skutkiem) to jednak aspekt, który mocno wyróżnia ten album – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 8 paź 2022 w Santa Clara, CA, US, Levi’s® Stadium, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Cold Heart” (nagrana wraz z Duą Lipą). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, autorka tekstów, producentka muzyczna, tancerka, aktorka, projektantka mody, businesswoman i filantropka. Ze względu na duże sukcesy muzyczne nazywana jest „księżniczką popu”, uznawana jest także za ikonę popkultury schyłku XX wieku. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “…Baby One More Time”, który ma już 755 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 40-letniej artystki zamyka wydany 26 sierpnia 2016 roku krążek ‘Glory’.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: open.fm, bestsellery.zpav.pl, | fakt.pl, empik.com, kultura.onet.pl, allaboutmusic.pl, kupbilecik.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single od roku 2010

RokTytułPozycje na listach
UK
[4]
AUS
[6]
BEL
[7]
2010“If it Wasn’t for Bad”
(with Leon Russell)
194
“Poker Face/Speechless/Your Song”
(with Lady Gaga)
2011“Hard Times”
(with Plan B & Paloma Faith)
147
2012“Good Morning to the Night”
(vs Pnau)
71
“Sad”
(vs Pnau)
4884
2013“Save Rock and Roll”
(with Fall Out Boy)
“Oh, Well”
(with 2Cellos)
“Face to Face”
(with Gary Barlow)
6914
“Home Again”14377
“Mexican Vacation (Kids in the Candlelight)”
“A Town Called Jubilee”107
2014“Can’t Stay Alone Tonight”
“I Wish We Were Leaving”
(with Bright Light Bright Light)
“Sorry Seems to Be the Hardest Word”
(with Ray Charles)
2015“Looking Up”
“Wonderful Crazy Night”
2016“Blue Wonderful”106
“In the Name of You”
“A Good Heart”
“All in the Name”
(with Bright Light Bright Light)
“Symmetry of Two Hearts”
(with Bright Light Bright Light)
2017“Running Back to You”
(with Bright Light Bright Light)
2018“High”
(with Young Thug)
95
2019“(I’m Gonna) Love Me Again”
(with Taron Egerton)
82
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.
RokTytułPozycje na listach
UK
[4]
AUS
[6]
FRA
[48]
2020“Ordinary Man”
(with Ozzy Osbourne)
“Learn to Fly”
(with Surfaces)
2021“Chosen Family”
(with Rina Sawayama)
“It’s a Sin”
(with Years & Years)
47
“Cold Heart”
(with Dua Lipa and Pnau)
11
[53]
9
[54]
“After All”
(with Charlie Puth)
“Finish Line”
(oraz Stevie Wonder)
“Merry Christmas”
(oraz Ed Sheeran)
11660
2022“Hold Me Closer”
(oraz Britney Spears)
3165
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Pozostałe single są na tej stronie

W 2021 roku wystąpił również w utworze “Nothing Else Matters” u boku Miley Cyrus.

Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Od 1967 współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem, z którym stworzył ponad 30 albumów studyjnych. Nakład ze sprzedaży jego wydawnictw muzycznych przekroczył ponad 300 mln egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów. Gatunki jego muzyki to rock, rock psychodeliczny, rock progresywny, pop, glam rock i soft rock.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Empty Sky” ukazała się 6 czerwca 1969 roku nakładem wytwórni płytowej DJM i jest utrzymana w gatunkach Psychedelic rock, soft rock, progressive pop oraz folk rock. Album zawiera 9 piosenek. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 2 z 5 możliwych gwiazdek. W USA krążek wszedł do sprzedaży dopiero 13 stycznia 1975, kiedy międzynarodowa sława Eltona Johna była już ustabilizowana i pewna. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl