Feel – Bezpieczny ląd

O utworze

W sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Feel zatytułowany “Bezpieczny ląd”. Singiel jest zapowiedzią nowego krążka grupy, do wydania którego formacja się przygotowuje.

“Bezpieczny ląd opowiada o naszych prawdziwych potrzebach bliskości drugiego człowieka. Dojrzałe opowiadanie ubrane w popową piosenkę okraszone brzmieniem Gromee’ego” – powiedział o kawałku Piotr Kupicha.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Katarzyna Jamroz oraz Piotr Kupicha, natomiast kompozytorami są Piotr Brzychcy, Piotr Kupicha i Andrzej Gromala.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 28 lutego 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 89 763 wyświetleń na YT. Wideoklip nakręciło WOW Pictures. Na planie pojawił się Piotr Brzychcy, który prywatnie jest przyjacielem Piotra Kupichy.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Gotowi na wszystko” (nagranego wraz z Lanberry), który na Youtube ma już 17 milionów wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Gotowi na wszystko” pokrył się złotem, przy czym duet z Piotrem Kupichą był także najczęściej odtwarzanym kawałkiem w radiostacjach w pierwszym półroczu 2018 roku. Nutka promowała film “Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się 5 stycznia 2018 roku.

Warto dodać, że Feel został założony w Katowicach w 2005 roku przez wokalistę Piotra Kupichę. W latach 2005 – 2010 utwory tej kapeli nie znikały z pierwszych miejsc list przebojów. W tym okresie grupa zgarnęła wiele nagród w takich plebiscytach jak Telekamery, Eska Music Awards, Superjedynki i Sopot Festiwal. W przyszłym roku (2021) formacja będzie świętowała 15-lecie istnienia.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię zespołu zamyka wydany 18 października 2011 roku krążek “Feel 3”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland. Album jest utrzymany w gatunkach pop oraz pop rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich 3 album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo zadebiutowało na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/FeelBezpiecznyLad

Tekst nagrania “Bezpieczny ląd”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: se.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, radiowawa.pl, muzyka.dziennik.pl, muzyka.interia.pl, buzz.gazeta.pl, Wikipedia, i inne?

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl