Feel – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Feel to: “Hejnał”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://wmgpoland.lnk.to/FeelHejnal

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Feel zatytułowana “Hejnał”. Serwis zloteprzeboje.pl pisze o tym singlu, że otwiera kolejny rozdział w jej [grupy Feel – przyp. red.] muzycznej karierze i zadaje pytanie: Czy piosenka jest zapowiedzią kolejnego albumu w karierze popularnej formacji?

Tworzenie Hejnału to była dla nas nowa przygoda. Otworzyliśmy się na nowy trend i wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców, odświeżając brzmienie – powiedział Piotr Kupicha w wywiadzie udzielonemu Krystianowi Błazikowskiemu (popkulturowcy.pl).

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/hejna%C5%82-single/1707166709. Autorami tekstu są Piotr Kupicha, Maciej Puchalski, Patrycja Nowicka, Marcin Górecki, Bartłomiej Rzeczycki, Piotr Bukowski. Muzyka: Piotr Kupicha, Maciej Puchalski, Patrycja Nowicka, Marcin Górecki, Bartłomiej Rzeczycki, Piotr Bukowski.

Oficjalne Audio do nowego utworu na Youtube ukazało się 20 września 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 266 685 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Gotowi na wszystko” (nagranego wraz z Lanberry), który na Youtube ma już 20 milionów wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Gotowi na wszystko” był także najczęściej odtwarzanym kawałkiem w radiostacjach w pierwszym półroczu 2018 roku. Nutka promowała film “Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się 5 stycznia 2018 roku. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.

Feel to jedna z najpopularniejszych grup popowych, która ma na koncie szereg przebojów[źródło]echodnia.eu 14 grudnia 2022. Zespół zyskał ogólnopolską popularność za sprawą wydanej w 2007 debiutanckiej płyty zatytułowanej ‘Feel’[źródło]Wikipedia. Formacja zdobyła wiele nagród muzycznych, w tym Fryderyki, Telekamery, a także Superjedynki[źródło]popkulturowcy.pl. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “A Gdy Jest Już Ciemno”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych formacji zamyka wydany 23 września 2022 roku krążek ‘Feel 5’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Jedynie cztery kawałki śpiewane są wyłącznie przez wokalistę zespołu. Pozostałe nutki nagrano we współpracy z gośćmi specjalnymi, między innymi z: Sebastianem Riedlem, Anną Bratek, Jerzym Styczyńskim i Storo. W artykule opublikowanym w serwisie dziendobry.tvn.pl w dniu 29 października 2022 czytamy o ‘Feel 5’: Album jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających wydawnictw w Polsce i walczy o top wynik.

„Feel 5” to płyta, na którą warto było czekać! Prawdziwa na wskroś, muzyczna, żywa z wyjątkowymi gośćmi podkreślającymi pochodzenie zespołu – czytamy w serwisie olis.onyx.pl.

[album – źródło]Wikipedia, olis.onyx.pl, music.apple.com, popkulturowcy.pl, dziendobry.tvn.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Tekst nagrania “Hejnał”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, zloteprzeboje.pl, popkulturowcy.pl, | muzyka.dziennik.pl, telemagazyn.pl, echodnia.eu, popkulturowcy.pl, olis.pl, olis.onyx.pl, music.apple.com, dziendobry.tvn.pl, Youtube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. 7 stan
2. A gdy jest już ciemno
3. A w noc kiedy budzisz się
4. Akustycznie w ciemnym klubie
5. Ale kiedy przy mnie śpisz
6. Bez Ciebie
7. Bezpieczny ląd
8. Bo to są Święta
9. Być Sobą
10. Hejnał

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Feel – polska grupa popowa założona w Katowicach w 2005 roku przez wokalistę Piotra Kupichę. Początkowo, pod nazwą Q2, był to duet z basistą Michałem Nowakiem. Gatunki ich muzyki to pop i rock.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Feel’ ukazała się 26 października 2007 roku nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland i jest utrzymana w gatunkach pop oraz pop rock. Standardowa edycja albumu zawiera 11 piosenek. Nagrania dotarły do 1. miejsca listy OLiS. Dzięki singlowi “A gdy jest już ciemno” z tego krążka, grupa zdobyła Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na Sopot Festival 2007. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. 22 sierpnia 2008 ukazała się reedycja wydawnictwa.

Bezapelacyjnie jest to debiut, o jakim może marzyć wiele zespołów – czytamy w recenzji albumu w serwisie netfan.pl (Ocena: 6/10).

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, netfan.pl, tekstowo.pl

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl