Gabry Ponte, LUM!X, Prezioso – Thunder

na zdjęciu Gabry PonteJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka włoskiego producenta Gabry’ego Ponte, austriackiego producenta LUM!XA oraz DJ-a Prezioso zatytułowana “Thunder”.

Make way for a much anticipated collab, as hit producer Gabry Ponte teams up again with Austrian hot shot LUM!X, adding fellow Italian artist Prezioso to the team, for the aptly titled rave tune ‘Thunder’. The guys have delivered a tour de force here, as they unleash some rousing vocals and cool, triplet styled beats along sweet sound effects drenched in a powerful feelgood vibe. The party is well on its way with this instant anthem – czytamy o singlu w serwisie spinninrecords.com.

Gatunek nowej piosenki to Psy-Trance. Materiał napisali: Prezioso, Alessandro Hueber, Fatin Shady Cherkaoui, Lorenzo Ohler, Cristiano Cesario, Andrea Di Gregorio, Marco Quisisana oraz Gabry Ponte. Kompozycja została wyprodukowana przez Prezioso, Gabry’ego Ponte i LUM!XA.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 24.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 38 061 107 wyświetleń na YT.

Gabriele „Gabry” Ponte (ur. 20 kwietnia 1973 r.) to włoski DJ, remikser, producent muzyczny i osobowość radiowa z Turynu, Piemont, najbardziej znany jako członek włoskiego zespołu dance, Eiffel 65. Multiplatynowy artysta regularnie publikuje solowe nagrania, trzymając rękę na pulsie współczesnych trendów w muzyce elektronicznej. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Che ne sanno i 2000” (feat. Danti), który ma już 133 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 2008 roku krążek “Gabry2o”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej National DJ Event. Album jest utrzymany w gatunkach Electro oraz Italodance. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Krążek na włoskiej liście FIMI zajął pozycje numer 34. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 18 cze 2022 w Comacchio, Italy, Malua Beach, a kolejny 24 cze 2022 w Bellinzona, Switzerland, Carnevaa Iunaited – Lumino.

Lumix (stylizowane jako LUM!X lub Lum!x), właśc. Luca Michlmayr (ur. 23 lipca 2002 w Rohrbach-Bergu) – austriacko-włoski DJ i producent muzyczny. Reprezentant Austrii w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji (2022). Artysta w ciągu ostatnich lat wypracował sobie pozycję jednego z najpopularniejszych muzyków w kraju. W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2022-05-10 czytamy: Dzięki świeżemu podejściu do muzyki elektronicznej i za sprawą takich utworów, jak “Monster”, “The Passenger” czy ostatniego “Thunder”, zgromadził miliard streamów oraz złote i platynowe certyfikaty nie tylko w Austrii, ale także w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii i Polski. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć na wydarzeniu pn. Bigday Summer Festival, które ma mieć miejsce w dniach 15-16 lip 2022 w Vaasa, Finland, a kolejny na wydarzeniu pn. Parookaville Festival, które ma mieć miejsce w dniach 22-24 lip 2022 w Weeze, Germany.

Giorgio Prezioso (ur. 23 lutego 1971) jest DJ-em tria Prezioso & Marvin. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1987 roku w wieku 16 lat, z pomocą starszego o 4 lata brata Andrei, z którym tworzył różne eksperymentalne utwory. Współpracował z Jovanotti w klubie Veleno disco w Rzymie.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: discogs.com, spinninrecords.com, | YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl