The Weeknd – Out of Time

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka kanadyjskiego piosenkarza The Weeknda zatytułowana “Out of Time”. Kawałek został wydany jako trzeci singiel z piątego krążka studyjnego artysty zatytułowanego ‘Dawn FM’. Płyta ukazała się 7 stycznia 2022 roku nakładem wytwórń płytowych XO i Republic. Album utrzymany jest w gatunkach Dance-pop oraz synth-pop. W standardowej edycji materiał zawiera 16 numerów. Wydawnictwo zawiera gościnne wokale Tyler, the Creator i Lil Wayne’a. Za produkcję płyty wraz z The Weeknd odpowiadają Max Martin, Oscar Holter, Quincy Jones i Oneohtrix Point Never. Krążek otrzymał powszechne uznanie od krytyków muzycznych, którzy komplementowali jego produkcję i melodie. ‘Dawn FM’ osiągnął numer jeden w ponad 10 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Zadebiutował na drugim miejscu na liście US Billboard 200. Płyta na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęła numer 4, na listach UK R&B Albums (OCC) i US Top R&B/Hip-Hop Albums (Billboard) numer 1. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 84/100, na podstawie 24 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Wokalista umie pójść z groovem i subtelnie, czysto i bez grama słyszalnego wysiłku poprowadzić wysokie partie, trzymać się pomysłu i zaserwować pełne spektrum emocji poprzez bardzo uniwersalną płytę” – napisał Marcin Flint w recenzji albumu w serwisie cgm.pl i dał mu ocenę 4,5/5.

Krążek ‘Dawn FM’ to następca krążka studyjnego ‘After Hours’ (2020). Aby promować zarówno ‘After Hours’ jak i ‘Dawn FM’, the Weeknd planuje wyruszyć w trasę After Hours til Dawn Stadium Tour, która ma odwiedzić Amerykę Północną, Europę i Australię, począwszy od lata 2022. Dodajmy, że ‘After Hours’ został okrzyknięty prawdziwym majstersztykiem.

Gatunki nowej piosenki to R&B i city pop. Materiał napisali: 亜蘭知子 (Tomoko Aran), Tetsuro Harada, The Weeknd oraz Oneohtrix Point Never. Kompozycja została wyprodukowana przez Maxa Martina, szwedzkiego producenta Oscara Holtera, The Weeknda i Oneohtrix Point Never.

Singiel “Out of Time” to następca singla “Sacrifice”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 5 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 39 205 533 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Cliqua. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Xiaolong Liu.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniego Kanadyjczyka pt. “Starboy” (nagranego z Daft Punk), który na Youtube ma już 2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Starboy” znalazł się na szczycie list przebojów w krajach takich jak Kanada, Francja, Holandia, Nowa Zelandia i Szwecja, a także w amerykańskim Billboard Hot 100, gdzie stał się trzecim hitem list przebojów The Weeknda i pierwszym hitem list przebojów Daft Punk. Kawałek na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajął pozycję numer 35. Materiał pokrył się diamentem.

The Weeknd jest jednym z najpopularniejszych popowych wokalistów na świecie. Kanadyjczyk pierwsze produkcje udostępniał wśród znajomych – przypadek sprawił, że trafił na nie menago Drake’a, który zainteresował się utalentowanym żółtodziobem z rodzinnego miasta Drizzy’ego. Potem poszło już jak z płatka: pierwsze trzy mixtape’y i fejm wśród hipsterskiej młodzieży. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 8 lipca 2022 w Toronto, ON, Canada, Rogers Centre, a kolejny 14 lipca 2022 w Philadelphia, PA, US, Lincoln Financial Field.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: rytmy.pl, cgm.pl, empik.com, | rytmy.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Out of Time”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl