Lizot, Blasterjaxx, Giorgio Prezioso – Hurricane ft. Shibui

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemieckiego duetu DJ-ów i producentów Lizot, duetu producentów i DJ-ów Blasterjaxx oraz włoskiego DJ-a i producenta Prezioso zatytułowana “Hurricane” (z gościnnym udziałem piosenkarki SHIBUI). Styl muzyczny kawałka potrafi wkręcić.

Gatunki nowej piosenki to Psy-Trance i Dance-pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Cristiano Cesario, Prezioso, Idir Makhlaf, Marco Quisisana, Manox, Shady Fatin Cherkaoui oraz Thom Jongkind. Kompozycja została wyprodukowana przez Blasterjaxx, Cristiano Cesario, LIZOT, Marco Quisisana i Prezioso[źródło]genius.com.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 1 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 149 862 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Lizot pt. “Weekend”, który na Youtube ma już 32 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że duet w tym kawałku prawdopodobnie sampluje nutkę “Weekend” zespołu Scooter, ponieważ fragment numeru Lizot jest bardzo podobny do fragmentu Scootera. Utwór “Weekend” Lizota na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 8, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. W zestawieniu AirPlay “Najpopularniejsze single radiowe 2020 roku” nutka zajęła 17 miejsce. 16 grudnia 2020 roku materiałowi został nadany certyfikat platynowej płyty. Serwis radiokaszebe.pl w artykule opublikowanym w dniu 13 grudnia 2021 napisał o “Weekend”, że ma “ponad 100 milionów streamów”.

Serwis radiokaszebe.pl w artykule opublikowanym w dniu 13 grudnia 2021 napisał o Lizot: “[…] mają na koncie ponad 400 milionów streamów na samym Spotify. Warto wspomnieć, że aktualnie w polskich radiach jest popularny kawałek Lizot zatytułowany “Daddy Cool” (przeróbka hitu „Daddy Cool” Boney M.)[źródło]http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php.

Blasterjaxx to duet działający od 2010 roku w składzie Thom Jongkind (3 marca 1990) i Idir Makhlaf (23 października 1991) pochodzący z Hagi w Holandii. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Narco” (nagrany wraz z Timmy’m Trumpetem), który ma już 39 mln wyświetleń. Najbliższy koncert artystów ma się odbyć 1 paź 2022 w Manchester, UK, O2 Victoria Warehouse.

Giorgio Prezioso (Rzym, 23 lutego 1971) to włoski DJ i producent muzyczny. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Thunder” (nagrany wraz z Gabry Ponte x LUM!X), który ma już 51 mln wyświetleń. W 2010 roku ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Prezioso in Action Vol. 2’.

Tajemnicza piosenkarka SHIBUI w zeszłym roku brała udział w projekcie Superman autorstwa duetu VINAI oraz Paolo Pellegrino, dzięki któremu zyskała większą rozpoznawalność.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.
źródło: ftb.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, radiokaszebe.pl, ftb.pl, songkick.com, YouTube, Wikipedia, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl