Smolasty, Tribbs – Sezon

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego rapera Smolastego oraz polskiego producenta Tribbsa zatytułowana “Sezon”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2021 ukazał się ich wspólny singiel zatytułowany „Duże oczy”, który stał się hitem i podbił playlisty streamingowe i rozgłośnie radiowe.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/Rap. Autorem tekstu jest Smolasty. Kompozycja została wyprodukowana przez Mikołaja Trybulca (Tribbs) – jednego z najlepszych polskich producentów oraz Jakuba Laszuka.

“Ponowna współpraca Smolastego i Tribss’a zaowocowała w podobny sposób jak rok temu, a więc według przyzwoicie skrojone slap house’owego szablonu. Fajny lajt motyw brzmieniowy, brak tego wokalnego, ale akurat tu broni się bardzo ekspresyjny wokal Smolastego” – czytamy o kawału “Sezon” w serwisie djpromotion.com.pl.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 9 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 494 898 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 1 NA KARCIE NA CZASIE W KATEGORII MUZYKA (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Letni, imprezowy wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Kamil Stanek. Za zdjęcia odpowiadał Dominik Cebula. Wideo to dzieło moher.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego muzyka pt. „Duże oczy”, który na Youtube ma już 87 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Duże oczy” zdobył certyfikat diamentowej płyty. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 18, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 3[źródło]Wikipedia.

Smolasty jest aktualnie jednym z najpopularniejszych polskich artystów. Artysta ma miliony odtworzeń singli w serwisach streamingowych oraz łącznie setki milionów wyświetleń wideoklipów na YouTube[źródło]4fun.tv 10 sie 2022. Muzyk balansuje na pograniczu popu, R&B oraz rapu[źródło]tvn.pl 16 sierpnia 2022.

Przypomnijmy, że 12 lutego 2021 roku został wydany krążek muzyka zatytułowany “Ghetto Playboy”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej WM Poland/WMI. Album jest utrzymany w gatunku Hip-Hop i zawiera 14 numerów. Goście: 730 Huncho, Dister, Fifson, Frosti, Kabe, Kaz Bałagane, Kizo, Oliwka Brazil, Qry, Rataj, Szpaku oraz Wiktor z WWA. Producenci 730 Huncho, Pedro, SHDØW, Smolasty i USL. Nowa płyta to zdecydowanie najmocniejszy materiał od Smolastego jaki do tej pory ukazał się na rynku. Jest to powrót do rapowych brzmień, z których artysta znany był na początku swojej kariery. Muzyk odkrywa przed słuchaczami prywatne tematy pokazując oblicze jakiego nie znaliśmy.

“Ghetto Playboy to spełnienie marzeń o Ameryce w europejskim wydaniu, potężne umiejętności na mikrofonie, zgrabne pisanie, cwaniactwo i bezczelność mieszające się z hiphopowym konfesjonałem zdradzającym wszystkie grzechy. Nie jeden, a dwa kroki w tył wystarczyły, żeby zrobić jeden potężny do przodu, więc dostaliśmy mainstream pełną gębą, zadowalający wszystkich. A to jest najtrudniejsza sztuka” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie muzyka.interia.pl i dano mu ocenę 8/10.

“Albumem „Ghetto Playboy” daje wyraźny sygnał, że trzeba się z nim liczyć na wielu płaszczyznach” – napisano w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano jej ocenę 3,5 na 5 możliwych gwiazdek.

Krążek ‘Ghetto Playboy’ to następca krążka studyjnego ‘Pełnia’ (2020).

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 15-09-2022 w miejscowości Zielona Góra.

Tribbs jest obecnie jednym z najciekawszych, jeżeli nie najciekawszym, producentem w Polsce. W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 23-05-2022 czytamy, że Tribbs zdobył popularność kilka miesięcy temu, kiedy wypuścił nową wersję hitu Budki Suflera Bal wszystkich świętych. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Ostatni raz zatańczysz ze mną” (ft. Kubańczyk), który ma już 45 mln wyświetleń. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 2-09-2022 w miejscowości Poznań.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.
źródło: 4fun.tv, | 4fun.tv, tvn.pl, popkiller.pl, muzyka.interia.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?
Tekst nagrania “Sezon”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl