White 2115 – Pierwszy raz ft. Kinny Zimmer

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera i piosenkarza White 2115 zatytułowana “Pierwszy raz” (z gościnnym udziałem rapera Kinny Zimmera). To nie pierwsza wspólna kompozycja obu muzyków. Oprócz kawałków nagranych w ramach projektu Hotel Maffija 2, muzycy wydali wspólnie numer “Jezioro”. Nowy singiel promuje najnowszy krążek White 2115 zatytułowany ‘Pretty Boy’, który ukazał się 24 czerwca 2022 roku nakładem wytwórni płytowej SBM Label. Płyta jest utrzymana w gatunku Trap i zawiera 16 numerów[źródło]discogs.com. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Wśród gości na wydawnictwie znajdziemy takich artystów jak Palar, Kinny Zimmer i Białas[źródło]rapowo.pl.

Dzięki swoim trzem solowym płytom White 2115 zdecydowanie zasłużył na miano króla wakacji. Teraz jako Pretty Boy powraca po blisko dwóch latach od ostatniej części Rockstara, aby ponownie nadać brzmienie nadchodzącemu latu – czytamy w serwisie empik.com.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Materiał napisali: Kinny Zimmer oraz White 2115. Kompozycja została wyprodukowana przez atutowy (był odpowiedzialny między innymi za przeboje takie jak Zygzak czy Nowe Szklane Domy).

Refleksyjna nutka opowiada o pięknej miłości. Artyści przenoszą nas w przerysowaną konwencję klimatu 2004 roku.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 21 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 760 568 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 4 NA KARCIE NA CZASIE W KATEGORII MUZYKA. Wideoklip wyreżyserowali Jan Bartenbach i Mikołaj Piwowarski. Operator kamery: Mikołaj Piwowarski. Klip osobiście zmontował Kinny Zimmer.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego artysty pt. “California”, który na Youtube ma już 104 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “California” to ewidentnie jeden z największych przebojów wakacji 2018[źródło]popkiller.pl. Premiera Californii pokazała, że White w szybkim tempie stał się ogólnopolską gwiazdą[źródło]karnet.krakow.pl. Materiał uzyskał status diamentowej płyty (jako siódmy singiel w historii polskiego rapu)[źródło]popkiller.pl 2020-06-10.

White 2115 to największa gwiazda rocka w polskim hip-hopie[źródło]b90.pl 8 paź 2020. Płyta “Rockstar” uplasowała go w czołówce najpopularniejszych polskich raperów[źródło]empik.com. W dniach 14-16 lipca w Giżycku odbędzie się Mazury Hip Hop Festiwal 2022. White 2115 jest jednym z headlinerów wydarzenia. Natomiast najbliższy koncert artysty ma się odbyć na wydarzeniu pn. Rap Stacja Festiwal, które ma mieć miejsce w dniach 7-9 lipca 2022 w miejscowości Nowa Sól.

Kinny Zimmer, właśc. Wiktor Jakowski to raper i producent. Artysta ma już na koncie współpracę ze Szpakiem, Białasem i White 2115, przy okazji tworzenia albumu Diamentowy Las. Młody muzyk zdobył popularność za sprawą przeboju “Rozmazana kreska”. Nutka błyskawicznie przekroczyła milion odtworzeń w serwisach streamingowych, a jej wideoklip w 3 tygodnie miał ponad 4 miliony wyświetleń (obecnie 22 mln). W kwietniu 2022 ukazała się debiutancka płyta artysty zatytułowana ‘Letnisko’[źródło]eska.pl. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Sun Festival 2022, które ma mieć miejsce w dniach 29.07. – 31.07.2022 w miejscowości Kołobrzeg, Lotnisko Kołobrzeg-Bagicz, a kolejny na wydarzeniu pn. FEST Festival 2022, które ma mieć miejsce w dniach 10.08. – 13.08.2022 w miejscowości Chorzów, Park Śląski.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: eska.pl, rapowo.pl, empik.com, popkiller.pl, | popkiller.pl, karnet.krakow.pl, b90.pl, empik.com, rytmy.pl, eska.pl, Wikipedia, YouTube, songkick.com, goout.net, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl