Calum Scott – Boys in the Street

W sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Caluma Scotta zatytułowana “Boys in the Street”. Singiel znalazł się na najnowszym krążku studyjnym artysty zatytułowanym ‘Bridges’, który ukazał się 17 czerwca 2022 roku, nakładem wytwórni płytowej Capitol. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 14 numerów. Calum Scott ma wyruszyć na światową trasę promującą album, począwszy od Ameryki Północnej, w lipcu 2022 roku.

Krążek ‘Bridges’ to następca krążka studyjnego ‘Only Human’ (2018). W artykule opublikowanym w serwisie empik.com czytamy, że ‘Only Human’ został znakomicie odebrany, czego dowodem jest 1. miejsce na liście iTunes w 21 krajach, 3,6 miliona sprzedanych egzemplarzy i łącznie 7,5 miliarda streamów.

Gatunki nowej piosenki to pop i R&B/Soul. Materiał napisał Greg Holden. Kompozycja została wyprodukowana przez Andrew Yeatesa.

Singiel “Boys in the Street” to następca singla “Heaven”.

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 1 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 778 456 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego Brytyjczyka pt. “You Are The Reason”, który na YouTube ma już 862 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “You Are The Reason” na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 43, na liście US Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 23, na liście US Adult Contemporary (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 11, na liście US Adult Top 40 (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 25, a na liście US Digital Song Sales (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 7. Materiał zdobył certyfikat poczwórnie platynowej płyty (w Polsce potrójnie platynowej).

Calum Scott, finalista brytyjskiej edycji programu Mam Talent (Britain’s Got Talent) z 2015 roku, w błyskawicznym tempie stał się globalną sensacją, dzięki swojej oryginalnej wersji nutki Robyn – „Dancing On My Own”. Warto wspomnieć, że ostatnio w polskich radiach jest popularna nutka “Rain in Ibiza”, w której gościnnie wystąpił, obok Felixa Jaehna i duetu The Stickmen Project, Calum Scott. Artysta ma wystapić w tym roku w Polsce. Muzyk ma dać koncert 10 września 2022 w Warszawie (Klub Stodoła). Natomiast najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 30 lipca 2022 w Seattle, WA, US, Neptune Theatre.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Tekst nagrania “Boys in the Street”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: empik.com, | jazzsoul.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl